سکوی سوخت‌گیری در ایستگاه راه‌آهن ارومیه احداث می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: سکوی سوخت‌گیری در راستای کاهش زمان مسافرت شهروندان ارومیه‌ای در ایستگاه راه‌آهن این شهر احداث می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سیدمحسن حمزه‌لو افزود: با آزادسازی ٣٠٠ متر از محدوده ایستگاه راه‌آهن ارومیه بستر مناسبی برای احداث این سکو فراهم شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: احداث سکوی سوخت‌گیری در ایستگاه راه‌آهن ارومیه برای کاهش زمان سفر ریلی موثر است زیرا در حال حاضر قطار ارومیه به تهران برای انجام سوخت‌گیری به مدت ۲ ساعت در ایستگاه راه‌آهن مراغه توقف می‌کند.

وی بیان کرد: این سکو با همراهی بخش خصوصی احداث و در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: قطار مسافربری ارومیه به مشهد به صورت مستقیم جهت تسهیل تردد زائران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) راه‌اندازی شد و در صورت استقبال مردم، تعداد روزهای حرکت قطار از ارومیه به مشهد افزایش می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی بیان کرد: سال‌گذشته شهر ارومیه به عنوان سومین مرکز استانی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی «مقام معظم رهبری» و باحضور ربیس‌جمهوری به شبکه ریلی کشور متصل و آرزوی دیرینه مردم منطقه محقق شد.

حمزه‌لو تاکید کرد: سیستم حمل و نقل ریلی دستاوردهای درخشانی از جمله صرفه‌جویی در زمان و انرژی، ایمنی و حفظ محیط زیست را برای استان به همراه دارد.

وی افزود: جلب سرمایه‌گذاری و افزایش تعداد قطارهای ایستگاه راه آهن ارومیه در اولویت برنامه‌های اجرایی شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان قرار دارد.

حرکت قطار مسافربری ارومیه به مشهد از سمت ایستگاه راه‌آهن ارومیه در ساعت ١٢:٢٠ روزهای سه‌شنبه انجام می‌شود و مراجعت این قطار از مشهد در ساعت ٢٣:٢٠  روز بعد خواهد بود.

قیمت بلیت این قطار برای هر نفر در  سالن چهار خوابه ١٣٨ هزار تومان و در سالن ۶ خوابه ١١۶ هزار تومان است و حرکت این قطار از ارومیه به مشهد به صورت هفتگی انجام می‌شود.

متقاضیان می‌توانند بلیت این قطار را از مراکز فروش بلیت طرف قرارداد راه‌آهن در سطح کشور خریداری کنند.

 

منبع: ایرنا