برگزاری برنامه نوروزگاه در اماکن تاریخی ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری برنامه نوروزگاه در اماکن تاریخی ارومیه خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از برگزاری برنامه نوروزگاه در اماکن تاریخی ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: سال گذشته این برنامه در ۱۵ نقطه از استان برگزار شد امسال در مجموعه‌های تاریخی ثبت جهانی شده و اماکن تاریخی و طبیعی مهم استان پذیرای برنامه نوروزگاه خواهند بود.

وی ادامه داد: احیای آداب و رسوم محلی و نوروزی، ایجاد مناسب برای مسافران فراهم و زمینه آشنایی بیشتر با آداب و رسوم این استان از اهداف برگزاری برنامه نوروزگاه است که با اجرای آن به استقبال سال نو می‌رویم.

جباری تهیه فیلم و تیرز از جاذبه‌های گردشگری به تعداد هفت شهر را از مهمترین اقدامات سالجاری استان برای معرفی بهتر ظرفیت‌های گردشگری برشمرد و افزود: در این فیلم‌های کوتاه جاذبه‌های طبیعی و گردشگری هفت شهر مهاباد، ارومیه، خوی، سردشت تهیه و تولید شده تا در فضای مجازی زمینه معرفی بهتر ظرفیت‌های گردشگری این مناطق فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از بکارگیری و استقرار ۲۰ نفر راهنمای گردشگری در ورودی شهرها، پایانه‌های مرزی، ترمینال‌های شهری و فرودگاه‌های به همراه بنا‌های تاریخی به منظور اطلاع رسانی به سوالات گردشگران و مراجعان طی سالجاری خبر داد.

جباری با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ واحد اقامتی در استان فعال است اضافه کرد: تمام این واحد‌های اقامتی با ۳۰ درصد تخفیف برای استقبال و اسکان مناسب گردشگران و میهمانان نورزوی آماده شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نظارت و بازرسی از واحد‌های اقامتی، حضور در فرودگاه ارومیه و استقبال از اولین میهمانان نوروز ۹۸ به استان، برپایی بایرام سفراسی (سفره نوروز) در نوروزگاه‌ها و موزه ها، برگزاری تور‌های گردشگری، برگزاری رزمایش با حضور تمامی دستگاه‌های اجرایی رااز دیگر برنامه‌های این اداره کل برای استقبال از گردشگران نوروزی عنوان کرد.