برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت : با همکاری وهمفکری بیشتر باید برای غنای برنامه های هفته کتاب در استان برنامه ریزی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مصطفوی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: هفته کتاب فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و فرهنگسازی جهت افزایش سرانه مطالعه است .

وی افزود: برنامه های هفته فرهنگی کتاب امسال از 24 تا 30 آبان ماه با شعار حال خوش کتاب در استان برگزار می شود لذا با همدلی، همکاری و همفکری نهادها، ادارات و دستگاههای اجرایی باید بر غنای این هفته فرهنگی افزود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر تبلیغات محیطی، استفاده از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی و مطبوعات برای فرهنگسازی ترویج مطالعه و کتابخوانی اشاره نمود و اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مناطق حاشیه شهر می توان از ظرفیت دفاتر تسهیلگری ارومیه، کتابخانه کانونهای مساجد استفاده و در این راستا برنامه ریزی لازم را انجام داد.

وی همچنین از برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب از تاریخ 23 تا 30 آذر در محل دایمی نمایشگاه بین المللی ارومیه خبر داد و گفت : برای برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه باید برنامه ریزی های لازم از هم اکنون انجام شود تا شاهد برپایی نمایشگاه پربار و غنی باشیم.

مصطفوی در بخش دیگری از سخنان خوب با تقدیر از مردم استان که با حضور در راهپیمایی اربعین حسینی حماسه ای دیگر خلق کردند و وحدت و اتحاد مسلمانان را به نمایش گذاشته و نهادینه نمودند.

نواخته شدن زنگ کتاب در مدارس، نشست کتابخوانان، حضور کتابداران در مزار شهدا، فضاسازی محیطی و استفاده از المان های کتاب در سطح شهر، تولید محتوا و استفاده از ظرفیت فضاهای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه ، چاپ پوستر هفته کتاب، تجلیل از نویسندگان کوچک ، اعزام کتابخانه سیار به روستاها و مناطق محروم ، اجرای طرح پویش مردمی نذر کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، اختصاص فضایی در فروشگاههای شهری برای معرفی و فروش تازه های نشر استان از جمله برنامه های پیشنهادی برای هفته کتاب بود.

در ادامه حاضرین در جلسه به بیان برنامه های خود در هفته کتاب پرداختند.