مهلت بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس از 10 به 20 روز افزایش یافت

آخرین مهلت برای انداختن برگه آرای شرکت کنندگان ساعت 24 روز رای گیری در نظر گرفته شده و پس از آن با قطع سامانه احراز هویت افراد، دیگر امکان رأی دادن وجود نخواهد داشت.

بر اساس آخرین اصلاحیه‌های صورت گرفته در سال ۱۳۹۵ در قانون انتخابات، آخرین مهلت برای انداختن برگه آرای شرکت کنندگان ساعت ۲۴ روز رای گیری در نظر گرفته شده و پس از آن با قطع سامانه احراز هویت افراد، دیگر امکان رأی دادن وجود نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دبیر ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: مهلت بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس با توجه به اصلاحیه های صورت گرفته در قانون انتخابات، از ۱۰ به ۲۰ روز افزایش یافته است.
سیداسماعیل موسوی در نشست ستاد انتخابات و مدیران سیاسی استان قزوین که با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور برگزار شد، اظهار داشت: بر همین اساس حد نصاب برای ورود نمایندگان به مجلس نیز از ۲۵ به ۲۰ درصد کاهش یافته و همین مساله باعث می‌شود تا کمتر شاهد کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم باشیم و روند ورود داوطلبان به مجلس تسهیل شود.
موسوی با اشاره به اینکه امسال در پنج استان کشور نیز شاهد برگزاری انتخابات خبرگان رهبری هستیم، تاکید کرد: براساس اصلاحیه‌های صورت گرفته، برای مناطقی که شاهد برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری باشیم تنها یک هیأت اجرایی برای هر ۲ انتخابات، تشکیل می‌شود.

موسوی متوسط حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور را تاکنون ۶۱.۶ درصد اعلام و تصریح کرد: این حضور در انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۷۰ درصد است.

این مسئول اجرایی انتخابات خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، شرکت در انتخابات را از وظایف آحاد جامعه برشمردند و به همین منظور و برای برپایی باشکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی، ستاد انتخابات کشور از دهم اردیبهشت ماه سال جاری با ۶ کمیته و ۹ عضو آغاز به کار کرده است.

هم چنین سید اسماعیل موسوی در این جلسه اعلام کرد: بر اساس آخرین اصلاحیه‌های صورت گرفته در سال ۱۳۹۵ در قانون انتخابات، آخرین مهلت برای انداختن برگه آرای شرکت کنندگان ساعت ۲۴ روز رای گیری در نظر گرفته شده و پس از آن با قطع سامانه احراز هویت افراد، دیگر امکان رأی دادن  وجود نخواهد داشت. بنابراین ستادهای انتخاباتی استان ها لازم است بدون افزایش شعب اخذ رأی، با بازنگری‌های لازم در جایابی و تعیین مکان های مناسب برای اخذ آرا زمینه حضور حداکثری افراد را برای رأی دادن فراهم کنند،. وی یادآور شد: در این دوره از انتخابات نماینده دادستان هم به عنوان عضو جدید انتخاب شده است.

وی آموزش عوامل اجرایی انتخابات و ارائه پیشنهادات و راهکارها به منظور رفع معضلات به وزیر کشور، تخصیص بودجه و اعتبارات لازم برای فرمانداری و بخشداری‌ها، حمایت‌های حقوقی از فرمانداران و بخشداران پس از برگزاری انتخابات و در نهایت رصد فضای مجازی در ستاد امنیت انتخابات کشور را از دیگر موارد مورد توجه در انتخابات سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی دانست.