209 مورد بازرسی از بازار ارومیه طی 3 روز گذشته

با هدف جلوگیری از افزایش بی‌مورد قیمت برخی کالاها طی سه روز گذشته 209 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی بازار ارومیه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با هدف جلوگیری از افزایش بی‌مورد قیمت برخی کالاها طی سه روز گذشته ۲۰۹ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی بازار ارومیه انجام شد.

علیرضا محمودی اظهار داشت: ۱۰۳ مورد از این تعداد مربوط به واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی، ۱۲ مورد مربوط به واحدهای عمدهفروشی و ۹۴ مورد مربوط به واحدهای خردهفروشی‌ بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ تخلف از این تعداد بازرسی کشف شده، ادامه داد: ۱۵ مورد از این تخلف‌ها مربوط به بخش واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی و سه مورد مربوط به خرده‌فروشی‌هاست.

وی با اشاره به ارزش ریالی پرونده‌های تکشیل یافته، اظهار داشت: ۱۰۵ میلیون و ۲۲۰ هزار ریال برای واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی و ۲ میلیون و ۵۸۱ هزار ریال برای خرده‌فروشی‌ها جریمه نقدی برآورد شده‌است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: عمده کالاهایی که تخلفات آنها ثبت شده مربوط به افزایش قیمت مرغ، نان و میوه‌جات است.

محمودی اظهار داشت: شهروندان هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی و دیگر تخلفات صنفی را به بازرسان گزارش دهند و می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

وی اظهار داشت: این سامانه جهت دریافت هرگونه گزارش گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و هرگونه تخلفات صنفی در خدمت عموم شهروندان است.

 

منبع: ایرنا