صدور کارت شناسایی برای دستفروشان اقلام شب عید در ارومیه

رئیس سازمان مدیریت ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ارومیه گفت: برای دستفروشان اقلام شب عید برای استقرار در ۵۵ نقطه از شهر کارت شناسایی صادر می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت ساماندهی مشاغل شهری شهرداری ارومیه گفت: برای دستفروشان اقلام شب عید برای استقرار در ۵۵ نقطه از شهر کارت شناسایی صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، غلام رضا حافظی رییس سازمان مدیریت ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری ارومیه گفت: برای رفع ناهنجاری و جلوگیری استقرار افسارگسیخته دستفروشان اقلام شب عید در آستانه نوروز و چهارشنبه آخرسال طرح ساماندهی دستفروشان اقلام شب عید در ارومیه در دست اجراست.

وی با اعلام اینکه در این طرح عرضه کنندگان اقلام شب عید شامل ماهی، وسایل آتش بازی، سبزه و... در ۵۵ نقطه شهر ارومیه استقرار می‌یابند گفت: این افراد در سکو‌های یک در دومتری از یکم اسفندماه تا سیزدهم فروردین ماه ۹۸ مستقر می‌شوند وبرای آن‌ها کارت شناسایی، جلیقه مخصوص وتابلو جهت حضور و فعالیت در نقاط تعیین شده صادر می‌شود.

حافظی افزود: اجرای این طرح با استقبال خوب دستفروشان رو به رو شده است و تاکنون ۴۵نفر برای دریافت کارت شناسایی ثبت نام کرده اند.

حافظی ادامه داد: ثبت نام و صدور کارت تا آخر بهمن ماه ادامه خواهد داشت و متقاضیان می توانند به واحد ثبت نام در محل سازمان مراجعه نمایند و نیز مجوز فعالیت ایشان از اول اسفندماه ۱۳۹۷ تا سیزدهم فروردین ۱۳۹۸ در مکان‌های تعیین شده است.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری ارومیه مقابله با فعالیت گسترده دستفروشان در معابر عمومی شهری است که با ساماندهی و نظارت بر آن از وقوع چنین پدیده‌هایی در شهر جلو‌گیری می‌شود و برای همین منظور ۲۷ نقطه از شهر ارومیه برای استقرار دائمی سایر دستفروشان درنظر گرفته شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان