شیب ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی نگران‌کننده است

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به روند نگران کننده ابتلا به کرونا در استان گفت: با ادامه این روند باید بیمارستانهای غیر دانشگاهی هم پای کار بیایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: تقویت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از دورهمی‌ها و نظارت جدی بر اجرای محدودیت ها سه راهکار اساسی برای مقابله با کرونا به شمار می‌رود.

وی از افزایش ابتلا به کرونا در استان خبر داد و اضافه کرد: اگرچه بخشی از این افزایش به خاطر عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی در افزایش نمونه گیری دارد اما کاهش شدید رعایت دستورالعمل ها و افزایش تجمعات خانوادگی و نبود نظارت جدی باعث این وضعیت شده است.

استاندار آذربایجان غربی ترددهای مرزی و جابجایی های داخل و خارج استان و کاهش استفاده از ماسک را از دیگر عوامل افزایش شیوع کرونا در استان برشمرد.

شهریاری با قدردانی از تلاش همه متولیان امر به ویژه کادر درمان و پرستاری تصریح کرد: اجرای دقیق محدودیت ها طبق رنگ بندی هر شهر، اطلاع رسانی و آگاهسازی، کنترل ورود و خروج شهرهای نارنجی و قرمز و کنترل بیماران مثبت کرونایی را مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار کرد: همه دستگاه های متولی باید در انجام وظایف خود جدی وفرمانداران نیز در نظارت بر اجرای محدودیت ها مصمم باشند.