بستری 813 نفر بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی

تعداد 813 نفر از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی سطح استان بستری شدند که تعداد 340 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و تعداد 473 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 813 نفر از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی سطح استان بستری شدند که تعداد 340 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و تعداد 473 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 813 نفر از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی سطح استان بستری شدند که تعداد 340 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و تعداد 473 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

وی با اشاره بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان، تصریح کرد: تعداد 170 بیمار در بخش آی‌سی‌یو مراکز درمانی استان بستری هستند که وضعیت 56 نفر از این تعداد وخیم گزارش شده و به دستگاه ونتیلانتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته و در عرض یک روز 149 نفر مبتلای جدید به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 49 نفر در ارومیه، سه نفر اشنویه، هشت نفر بوکان، یک نفر پلدشت، 2 نفر پیرانشهر، سه نفر تکاب، یک نفر چایپاره، 28 نفر خوی، چهار نفر سلماس، 6 نفر سردشت، 2 نفر شاهین‌دژ، پنج نفر ماکو، 10 نفر مهاباد، 12 نفر میاندوآب، پنج نفر در نقده بستری شدند.

 

منبع: فارس