مردم ارومیه مصرف آب را مدیریت کنند

امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، اولویت با مصرف در این حوزه است و مردم باید این امر را مدیریت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون ‌بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هر سال با توجه ‌به ‌اقدام مردم برای انجام شست و شوهای آخر سال، میزان‌مصرف آب به‌طور چشمگیری افزایش ‌می‌یابد، گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، اولویت با مصرف در این حوزه است و مردم باید این امر را مدیریت کنند.

یوسف شمچی با اشاره ‌به ‌شیوع بیماری کرونا در کشور و لزوم رعایت بهداشت فردی افزود: با توجه ‌به ‌شرایط موجود و دستورالعمل‌های مکرر وزارت بهداشت و دانشگاه‌ علوم پزشکی آذربایجان‌غربی مبنی بر حفظ بهداشت فردی، رعایت این‌ مهم نیازمند مصرف آب است و با توجه‌ به ‌اینکه‌ منابع آبی ما با محدودیت‌های جدی مواجه‌است، مردم باید در این خصوص صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

وی ادامه‌داد: در حال حاضر از تمام تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌های آب آذربایجان‌غربی با ظرفیت کامل بهره‌برداری می‌شود.

وی بیان ‌کرد: مشترکان‌ آب استان‌ اولویت مصرف آب خود را برای رعایت بهداشت فردی اختصاص دهند و اختصاص آب به‌ خانه‌تکانی از جمله ‌شست‌وشوی فرش، خودرو، حیاط و پیاده‌روهای مقابل مغازه‌ها و منازل را در این‌ موقعیت حساس کشور به ‌کمترین ‌میزان ‌برسانند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ به‌صورت شبانه‌روزی آماده ‌پاسخگویی به‌ سوالات و ارائه‌ راهنمایی به ‌همشهریان‌ در راستای مصرف بهینه است.

 

منبع: ایرنا