ارومیه آماده میزبانی مسابقات لیگ ملتهای والیبال جهان

شهردار ارومیه از آماده سازی کامل فضای شهری ارومیه برای میزبانی شایسته مسابقات لیگ ملت های والیبال جهان خبر داد.

شهردار ارومیه از آماده سازی کامل فضای شهری ارومیه برای میزبانی شایسته مسابقات لیگ ملت های والیبال جهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد حضرت پور با بیان اینکه جمعه این هفته اولین بازی مسابقات لیگ جهانی والیبال در سالن ۶ هزار نفری غدیر آغاز می‌شود اظهارداشت: ارومیه به مدت سه روز میزبان هفته سوم رقابت‌های والیبال لیگ ملت‌های جهان با حضور کشورهای روسیه، کانادا و لهستان است.

وی با اشاره به آماده سازی فضای شهری برای میزبانی شایسته این دوره از رقابت‌ها اظهارداشت: برگزاری چنین مسابقاتی در سطح جهانی در شهرها چون ارومیه بزرگترین فرصت برای شناساندن و معرفی ظرفیت‌های شهر است و اگر هر چقدر بتوانیم پتانسیل‌ها موجود در ارومیه را به جهانیان معرفی کنیم به همان اندازه رونق اقتصادی در شهر ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای شهر ارومیه با انجام اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری جهت استقبال از برگزاری مسابقات لیگ ملت‌های والیبال جهان آماده شده است افزود: برگزاری مسابقات لیگ ملت‌های والیبال جهان بهترین بستر و ابزار برای معرفی ارومیه و تحقق شعار ۲۰۲۰ است.

شهردار ارومیه آماده سازی هر چه بهتر سالن برگزاری مسابقات و انجام اقدامات زیر ساختی خارج از سالن چون فضا سازی شهر شامل آماده سازی مسیرهای منتهی چون جاده سلماس و جاده دریا به سالن و محل اقامت چون آسفالت، پیاده رو سازی، رنگ آمیزی و کاشت گل از جمله کاشت گل رز و همچنین تعریض جاده سلماس و پیاده رو سازی در قالب ساماندهی ورودی‌های شهر را از جمله اقدامات جهت استقبال برای برگزاری مسابقات اعلام کرد.

حضرت پور با تاکید بر اینکه تمام توان مدیریت شهری و استان با برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال، معرفی هر چه بهتر ارومیه از بعد گردشگری و ورزشی است گفت: این مسابقات ۲ میلیارد بازدید کننده در جهان خواهد داشت که با بازدید تنها ۲۰ هزار نفر، میزان اشغال هتل که اکنون ۵۰ درصد است به ۷۰ الی ۸۰ درصد می‌رسد و با تحقق این مهم شاهد ایجاد اشتغال و افزایش درامدها در تمامی حوزه‌ها در شهر خواهیم بود.

شهردار ارومیه با بیان اینکه تمام تلاش این است که زیر ساخت‌های لازم برای توسعه صنعت گردشگری در شهر را توسعه دهیم اضافه کرد: از جوانان بینده این مسابقات در سالن شش هزاری نفری درخواست می‌کنیم با اخلاق مداری به دیدین بازی و تشویق تیم‌ها بپردازند و خدای ناکرده به بهانه تشویق تیم ایران به تخریب تیم مقابل نپردازند چرا که این بازی‌های ۲ میلیارد بازدید کننده در جهان دارد.

حضرت پور با اشاره به نصب المان‌های مناسبتی درمسیر های منتهی به برگزاری مسابقات عنوان کرد: المان‌های مناسبتی چون نمادهای والیبال و همچنین بنرهای خوش آمدگویی به زبان لاتین و المان توپ والیبال در میدان خیرین و معرفی ارومیه به عنوان شهر والیبال در قالب صنایع دستی این شهر در نقاط مختلف نصب شده است.

شهردار ارومیه عنوان کرد: جهت مطرح کردن ارومیه و ارومیه ۲۰۲۰ شهر ایده ال برای گردشگری قراردادی جهت انعکاس ظرفیت‌های گردشگری این شهر در قالب فیلم و مستند در تمامی حوزه‌ها در شبکه‌های داخلی و برون مرزی به زبان‌های فارسی ترکی، عربی و انگلیسی به انعقاد می‌رسد تا ظرفیت‌های ارومیه به تصویر کشیده شود و در سایه شاهد توسعه صنعت گردشگری و در نتیجه رونق اقتصادی در شهر باشیم.

شهردار ارومیه با اشاره به احیای دریاچه ارومیه، بیان کرد: در حال حاضر بهترین فرصت است زیبایی‌های دریاچه را با هدف جذب گردشکر به تصویر بکشانیم و در این راستا شهرداری ارومیه جهت تحقق جذب گردشگر اقدام به برگزاری جشنواره عکس دریاچه ارومیه و اجرای طرح دوچرخه سواری دوردریاچه ارومیه کرده است تا درقبال این اقدامات شهر را بری تحقق شعار ارومیه ۲۰۲۰ و معرفی ارومیه به عنوان شهر بین الملل گردشگری آماده کرد تا در سایه آن شاهاد اشتغال و توسعه درآمدها بخش حمل نقل، هتل و کشاورزی باشیم.

 

منبع: مهر