افتتاح زمین چمن مصنوعی ورزشگاه تختی ارومیه + تصاویر

زمین چمن مصنوعی فوتبال ورزشگاه جهان پهلوان تختی ارومیه با حضور رییس فدراسیون و استاندار آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیر روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در حاشیه این آیین گفت: این زمین چمن با صرف ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه با یک‌هزار و ۱۰۰ متر مساحت و ۱۲ هزار تراکم احداث شد.

سجاد خوبدل افزود: این زمین چمن که پیشتر به صورت آسفالت برای انجام تمرین‌های رشته بسکتبال مورد استفاده قرار می‌گرفت، هم‌اکنون در ابعاد زمین بازی فوتسال طراحی شده است و از این پس برای انجام تمرین‌های رشته‌های فوتبال و فوتسال و برخی دیدارهای تدارکاتی و دوستانه استفاده می‌شود.

وی به توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان اشاره کرد و اضافه کرد: امسال همچنین با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان ورزشگاه ۶ هزار نفری سلماس که در سال ۸۸ کلنگ‌زنی شده بود در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار شامل زمین فوتبال استاندارد با چمن مصنوعی، پیست دو میدانی استاندارد، پارکینگ خودرو، ساختمان اداری و ۲ سالن بدنسازی به بهره‌برداری رسید که برای احداث آن نیز حدود ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده بود.

وی ادامه داد: مجموعه ورزشی چند منظوره شمس «فیرورق» خوی و دیوارکشی و محوطه‌سازی این مجموعه با هزینه ۲۵ میلیارد ریال، سالن تیراندازی شهدا خوی با یکهزار و ۱۰۰ مترمربع مساحت و با صرف ۱۷ میلیارد ریال هزینه از دیگر طرح‌های ورزشی افتتاح شده در سال‌جاری است.

«مهدی تاج» که برای افتتاح زمین چمن مصنوعی ورزشگاه تختی به ارومیه سفر کرده است، عصر امروز /شنبه/ از نزدیک دیدار تیم ۹۰ ارومیه و قشقایی شیراز از هفته ششم لیگ دسته یک کشور را از نزدیک تماشا می‌کند.

این دیدار ساعت ۱۶:۳۰ امروز و در زمین چمن ورزشگاه جهان پهلوان تختی ارومیه برگزار می‌شود.

 

منبع: ایرنا و برنا