دستگاه های اجرائی برنامه های خود را با سند آمایش اجرایی سازند

استاندار آذربایجان غربی گفت: برخی شهرهای استان در برخورداری از امکانات زیرساختی از محرومیت تاریخی رنج می برند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه از روز نخست قبول مسئولیت در استان تا به امروز، توزیع اعتبارات بر اساس عدالت با نگاه تبعیض مثبت به مناطق محروم اولویت اساسی و اجرایی بوده است گفت: برخی شهرهای استان در برخورداری از امکانات زیرساختی از محرومیت تاریخی رنج می برند که برای جبران این وضعیت در توزیع اعتبارات تبعیض مثبتی را برای آنان قائل شده ایم.

محمدمهدی شهریاری ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دولت،به تصویب سند آمایش سرزمین به عنوان یک سند بالادستی در راهبری توسعه متوازن استان اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرائی باید برنامه های خود را هماهنگ با این سند اجرایی سازند.

وی همچنین با قدردانی از اهتمام سازمان برنامه و بودجه استان در ارتقای جایگاه استان در جدول بودجه ملی افزود: جایگاه پنجم استان در جدول بودجه امسال حاکی از تلاش جمعی برای جبران بخشی از عقب ماندگی های استان است.

استاندار آذربایجان غربی از دستگاه های اجرایی خواست تا نسبت به ارائه پیشنهادات کارشناسی برای حل مشکلات استان و کشور دریغ نکنند.