تاکید فرماندار ارومیه بر حفظ جان و سلامتی مردم

فرماندار ارومیه در جلسه ستاد مقابله با کرونا آذربایجان غربی گفت: برای حفظ جان و سلامتی مردم، همه با هم افزایی فعالانه، عزم خود را برای مبارزه با ویروس کرونا جزم کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول مقابلی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به کرونا همچنان در حال افزایش است، تصریح کرد: مسئولین اجرایی و نظارتی ضروری است با تدابیر ویژه و با تشدید نظارت نسبت به اجرای محدودیت ها اهتمام جدی داشته باشند.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۲۵ تیم متشکل از سازمان صمت، اتاق اصناف، اتحادیه ها، نیروی انتظامی و با نظارت مرکز بهداشت و فرمانداری، اجرای محدودیت ها را در شهرستان کنترل می کنند، افزود: هم اکنون اکثر مشاغل گروههای شغلی ۲، ۳ و ۴ در ارومیه تعطیل هستند و ضرورت حمایت از مشاغل آسیب دیده و ارجاع مشکلات آنها به ستاد ملی کرونا، بیش از پیش احساس می شود.

فرماندار ارومیه همچنین از تداوم محدودیتها در پارکها، بوستانها، تفرجگاهها و باغ رضوان خبر داده و خاطرنشان کرد: در حوزه ممنوعیت تردد شبانه و بین شهری، مناطق استقرار پلیس و برخوردهای قانونی افزایش یافته، اما همچنان همراهی خود مردم ضروری است.

مقابلی با اعلام اینکه ۲۴ دستگاه معین مسئول اجرای پروتکل ها در حوزه اداری و مجموعه تحت پوشش خود بوده و باید پاسخگو باشند، یادآور شد: دستگاههای متولی هر چه سریعتر برای جلوگیری از ایجاد صف های دریافت کالاهای اساسی که کرامت انسانی را تضییع می کند، باید برنامه ریزی کرده و تعداد مراکز توزیع را نیز افزایش دهند.