سینما نقش مهمی در تبیین آرمان‌های انقلاب دارد

سینما و فیلم قدرتمندترین مولفه برای انعکاس دستاوردهای انقلاب در تمامی ابعاد آن است و سینما و هنر می‌تواند در تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب نقش مهمی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: سینما و فیلم قدرتمندترین مولفه برای انعکاس دستاوردهای انقلاب در تمامی ابعاد آن است و سینما و هنر می‌تواند در تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب نقش مهمی داشته باشد.

حجت الاسلام‌ والمسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، امروز ۱۳ بهمن ماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: دهه فجر و ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی از ارزش و جایگاه والایی در بین  برخوردار است.

وی با اشاره به رویدادهای اخیر افزود: با توجه به رویدادهای اخیر از جمله شهادت سردار سلیمانی، باید مراسمات بزرگداشت این ایام با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل ملت با کیفیت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

حجت‌الاسلام خدایاری بیان کرد: جشنواره فیلم فجر امسال باید متناسب با اهداف و فضای انقلاب اسلامی باشد و فیلم‌های مرتبط در بخش‌های بین‌المللی و داخلی در این جشنواره اکران شود.

وی با اشاره به نقش سینما در تبیین اهداف انقلاب، ادامه داد: سینما و فیلم قدرتمندترین مولفه برای انعکاس دستاوردهای انقلاب در تمامی ابعاد آن است و سینما و هنر می‌تواند در تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب نقش مهمی داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: امسال سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، طبق روال هر ساله، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن در کشور، از ۱۲ تا ۱۵ بهمن در تهران و از ۱۵ تا ۲۱ بهمن در استان‌ها برگزار می‌شود.

وی گفت: امسال در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، ۱۰۰ فیلم ارسال شده که ۴۴ فیلم منتخب اکران می‌شود که ۲۲ فیلم در سودای سیمرغ، ۲۰ فیلم کوتاه و مستند به نمایش در می‌آید.

حجت‌الاسلام خدایاری ابراز کرد: همزمان با افتتاح سالن سینما ایران، این جشنواره آغاز به کار خواهد کرد و فیلم ۲۳ نفر در ساعت ۱۱ صبح همزمان با افتتاحیه به صورت رایگان اکران خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۴ فیلم در بخش سودای سیمرغ در بخش بزرگسالان در سه سانس ۱۶:۳۰ تا ۲۱:۳۰، ۵ فیلم سیمرغ پروانه‌ها به صورت رایگان در یک سانس از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱:۳۰ و یک فیلم در بخش کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.

وی ادامه داد: اولین روز جشنواره فیلم فجر با احتساب سالن سینما ایران ارومیه، در ۶ سالن فعال ارومیه افتتاح می‌شود که ۴ سالن در ارومیه، یک سالن در خوی و یک سالن در تکاب فعالیت می‌کنند.

 

منبع: ایکنا