دمای هوا در ارومیه کاهش می‌یابد

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای هوای استان از روز دوشنبه، کاهش هشت تا 12 درجه‌ای خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: از امروز بارش برف در اغلب نقاط استان آغاز می‌شود که تا روز دوشنبه ادامه دارد و پس از خروج سامانه بارشی، افت شدید دما رخ می‌دهد که لازم است مردم آذربایجان‌غربی به‌ویژه روستاییان تمهیدات لازم را برای کاهش مخاطرات به‌کار گیرند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پیرانشهر با ۲۶ میلیمتر بارندگی پربارش‌ترین شهر استان بود.

وی با اشاره به فعالیت قابل توجه سامانه بارشی موجود در جو آذربایجان‌غربی بیان کرد: کولاک برف و وزش باد شدید از ویژگی‌های این سامانه بوده و لازم است تا هموطنان از سفرهای غیر ضروری در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌غربی تا دوشنبه بپرهیزند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به نوع مخاطره‌های استان در روزهای آینده اضافه کرد: علاوه بر بارش‌ها، وزش باد شدید تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت همراه با کولاک برف و احتمال وقوع بهمن در استان نیز پیش‌بینی می‌شود.

صابری در خصوص دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در این مدت چالدران با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهر استان بود و دمای هوای ارومیه نیز هم اکنون صفر درجه سانتی‌گراد است.

 

منبع: ایرنا