پرواز مستقیم ارومیه به اربیل عراق برقرار می‌شود

از 39 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه 35 پرواز در مسیر تهران، 2 پرواز در مسیر مشهد و 2 پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: از 39 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه 35 پرواز در مسیر تهران، 2 پرواز در مسیر مشهد و 2 پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.

محمدعلی قراملکی اظهار کرد: ساز و کار تغییر نام فرودگا‌ه‌های بین‌المللی دشوار است و باید مصوبه شورای عالی فرهنگی کشور باشد تا نام جدید فرودگاه در کتاب‌های پرواز در کل دنیا تغییر پیدا کند.

وی افزود: با توجه به مطالبه عمومی مردم به تغییر نام فرودگاه بین المللی ارومیه به فرودگاه شهید باکری آماده هستیم تا با درخواست مدیران استانی و نماینده ولی فقیه در استان مقدمات تغییر نام فرودگاه را مهیا کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: به دلیل افزایش قیمت‌های پرواز در پنج ماهه نخست امسال، سه درصد از کل پروازهای کشور و 15 درصد از مسافرین پرواز‌ها کاهش یافته است.

وی با اشاره به موقعیت فرودگاه بین المللی ارومیه تصریح کرد: فرودگاه ارومیه به دلیل همجواری با سه کشور خارجی موقعیت خوبی دارد و در حال افزایش پرواز‌های هفتگی هستیم که امیدواریم با افزایش مسافر، پرواز‌های سایر استان‌ها نیز در این فرودگاه برقرار شود.

قراملکی به افزایش پروازهای هفتگی فرودگاه ارومیه اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت هواپیمایی آتا، چهار پرواز در مسیر تهران به ارومیه و برعکس در روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه به پروازهای هفتگی فرودگاه ارومیه افزوده شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از 39 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه 35 پرواز در مسیر تهران، 2 پرواز در مسیر مشهد و 2 پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.

وی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های فرودگاه بین المللی ارومیه در دستور کار قرار گرفته و زهکشی، فاضلاب کشی، خرید و راه اندازی دستگاه « دی بی آر» سیستم کمک ناوبری برای مناطق کوهستانی و تعویض روشنایی باند فرودگاه از فعالیت‌های اخیر در فرودگاه‌ بین المللی ارومیه بوده است.

قراملکی به جایگاه رسانه در پیشرفت اهداف سازمانی اشاره کرد و گفت: پذیرش انتقاد و توجه به نظرات اصحاب رسانه عامل مهمی برای برطرف کردن مشکلات موجود و پیشرفت اهداف سازمان و مهم‌تر از آن پیشرفت استان در بسیاری از شاخص‌ها خواهد بود.

 

منبع: فارس