سرمایه اجتماعی کشور مرهون تلاش های معلمین است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، سرمایه اجتماعی کشور را مرهون تلاش های معلمین دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، سرمایه اجتماعی کشور را مرهون تلاش های معلمین دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در سی و پنجمین یادواره استانی نکوداشت مقام معلم و شهید مرتضی مطهری که با حضور جمع کثیری از مربیان و معلمین در سالن آمفی تئاتر شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، سرمایه اجتماعی کشور را مرهون تلاش های معلمین دانست و گفت: معلمین نقشی اساسی در ارتقای سرمایه اجتماعی، فرهنگ سازی و اموزش و انتقال ارزش ها و هنجارها به دانش آموزان  دارند.

وی با تبیین اهمیت سرمایه اجتماعی گفت: اگر در جامعه ای سرمایه اجتماعی وجود نداشته باشد آن جامعه در بازشناسی هویت خود دچار مشکل می شود.

معاون سیاسی استاندار همچنین گفت: معلمین می توانند در نگرش فکری و جهان بینی دانش آموزان تاثیر عمده ای بگذارند و با تعلیم و تربیت صحیح خویش، آینده ای درخشان را برای این مرز و بوم رقم بزنند.

مصطفوی در ادامه به نقش پراهمیت معلمین در تولید علم اشاره و خاطرنشان کرد: یک جامعه زمانی از زایش فرهنگی برخوردار خواهد شد که در آن جامعه تولید علم وجود داشته باشد و در این میان نقش معلمین بویژه در فتح قله های علم و دانش، اساسی و غیرقابل انکار است.

وی همچنین به نقش معلمین در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: جوانانی که در گام دوم انقلاب مسئولیت ها را بر عهده خواهند گرفت، محصول تعلیم و تربیت همین مربیان و معلمین هستند؛ لذا لازم است معلمین عزیز با انگیزه ای مضاعف در ساختن آینده ای روشن برای این مرز و بوم، نقش کلیدی خود را ایفا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم با سرلوحه قرار دادن اصول بی طرفی و امانت داری، شاهد انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم در اسفند ماه سال جاری در کشور باشیم.

در ادامه این مراسم، با اهدای لوح و هدایایی از معلمین منتخب و فرهنگیان پیشکسوت تجلیل بعمل آمد.