تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 5 نفر رسید

چهار مورد جدید از کرونای مثبت در آذربایجان غربی ثبت شد و با احتساب یک مورد قبلی در مجموع تعداد مبتلایان قطعی استان به کرونا به پنج نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه علاقه‌ چندانی به نگاه آماری نسبت به کرونا ندارد، گفت: چهار مورد جدید از کرونای مثبت در این استان ثبت شد و با احتساب یک مورد قبلی در مجموع تعداد مبتلایان قطعی استان به کرونا به پنج نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، ١٢۴ مورد مشکوک  در آذربایجان‌غربی شناسایی شده که روند آزمایش آنان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: چهار مبتلای جدید در بیمارستان طالقانی ارومیه بستری بودند که سه نفر آنان با حال عمومی خوب مرخص شدند و یک نفر نیز خانم ۷۰ ساله است که اکنون در آن بیمارستان بستری بوده و حال عمومی وی نیز خوب است.

وی تاکید کرد: پیش از این نیز یک نفر در شهرستان خوی بستری بود که مرخص شده است.

وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی آذربایجان‌غربی برای جلوگیری از شیوع کرونا کنترل می‌شود، بیان کرد: باید برای مدتی از اسکان آزادانه افراد غیربومی جلوگیری شود تا همچنان این استان در ردیف استان‌های تمیز از لحاظ کرونا باقی بماند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: با وجود کم‌بودن تعداد افراد مبتلا در آذربایجان‌غربی، رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

 

منبع: ایرنا