تعلیم و تربیت در شرایط کرونایی مجاهدت است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: کار تعلیم و تربیت با وجود شیوع بیماری کرونا، مجاهدت بزرگی است که معلمان در مدارس و روحانیان در حوزه‌های علمیه به خوبی از پس آن برمی‌آیند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در نشست با مسوولان آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی افزود: روحانیان متصدی طرح مسائل دینی در جامعه هستند و همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با انعقاد تفاهم نامه جهت ارتقای سطح همکاری‌ها و حضور فعال روحانیان آموزش دیده در مدارس باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت گروه های معارف دانشگاهی جهت پاسخگویی به شبهات دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد و بهره مندی از توان خیّران فعال در حوزه آموزش و پرورش نیز در راستای فعالیت های تربیتی راهگشا خواهد بود.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب درباره توجه به آموزش مناسب در مهدکودک ها و پیش دبستانی‌ها نیز باید یکی از برنامه های مهم نهادهای مسوول باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز در این نشست گفت: سال تحصیلی جدید با حضور  ۶۱۸ هزار دانش آموز استان در پنج هزار و ۸۰ مدرسه آغاز شد.

ابراهیم محمدی بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد کرونا کشور، تاکید بر آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی است اگرچه سایر روش های آموزشی اعم از بستر برنامه شاد، رسانه ملی و ارائه جزوات آموزشی با قوت جریان خواهد داشت.

وی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری بوده و به شکل گروه بندی شده و با هدف کاهش تراکم کلاسی در مدارس حضور می‌یابند و مابقی آموزش به صورت غیر حضوری از طریق سایر روش ها همچون شبکه شاد و رسانه ملی ارائه می‌شود.

محمدی گفت: با بروز بیماری کرونا، بخش اعظم برنامه های تربیتی در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود اما بسیاری از برنامه های آموزش و پرورش و به ویژه برنامه های تربیتی مستلزم حضور دانش آموزان است و باید تدابیری اندیشیده شود که با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه تربیتی مغفول نماند.