حضور پرشور مردم در انتخابات بر اقتدار کشور می‌افزاید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات بر اقتدار و امنیت کشور می افزاید و گامی در راستای تثبیت نظام اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: مردم هر قدمی در انتخابات بردارند، به قول رهبر انقلاب همه عمل صالح محسوب می شود.

وی ادامه داد: طبق آیه ۱۲۰ سوره توبه مومنان باید رهبرشان را تنها نگذارند و بخاطر منفت خودشان از پیغمبر اعراض نکنند و باید خود را فدای پیغمبر کنند چرا که زیبنده مسلمانان نیست که پیغمبر و رهبرشان را تنها بگذارند و کارهای خود را بر وی ترجیح دهند.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: آنان که چندین ساعت در صف دادن رای می ایستند و در انتخابات شرکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تثبیت می کنند، با هر قدمی که برمی دارند و رای هایی که به صندوق ها می اندازند، دشمنان را به خشم می آورند و با هر رایی ضربه ای به قلب امریکا و اسراییل وارد می کنند .

وی با گلایه از دست اندر کاران انتخابات افزود: نواقصی در زمینه برگزاری وجود دارد چرا که وقتی انتخابات الکترونیکی شده باید پیشتر تدبیر می شد تا مردم با آرامش و راحتی شرکت می کردند و زحمت و در صف ایستادنشان کم‌می شد و باید تلاش شود این مشکلات زود حل شود.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه هدف وسیله را توجیه نمی کند، گفت: در اسلام باید هدف و مسیر دسترسی به آن توجیه پذیر و صحیح باشد.

وی اضافه کرد: انتخابات مساله مهم و تعیین سرنوشت کشور است و هر فردی به انتخابات آمدند و نامزد شدند، کارشان قابل تقدیر است.

وی افزود: فردا که نتیجه آرا مشخص شد باید برادری و دوستی جاری شود؛ امروز رقابت است و فردا باید تمام حرف و حدیث ها جمع شود و با داد و بیداد و برهم زدن اوضاع اتفاقی نمی‌افتد.