مساجد ارومیه با رعایت فاصله اجتماعی بازگشایی شد

مساجد آذربایجان‌غربی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از روز گذشته، 11 خرداد در استان بازگشایی شده ولی باید موارد بهداشتی به طور کامل در مساجد رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در اطلاعیه ای که دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی در این خصوص صادر کرده، آمده است: با سپاس از زحمات و تلاش های کادر بهداشتی و درمانی کشور و همراهی مردم مؤمن و فهیم ایران اسلامی به‌ویژه مردم غیور آذربایجان غربی  و نمازگزاران، خداوند متعال را شاکریم که دستور بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی از سوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونا صادر شد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: مساجد و اماکن مذهبی استان با رعایت اصول کامل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  تنها برای اقامه نماز جماعت بازگشایی شده است.

دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین آورده است: روحانیت و متولیان مساجد استان نیز با همکاری و همراهی  نمازگزاران با رعایت دستوالعمل های بهداشتی ازجمله ضدعفونی مساجد و سرویس های بهداشتی ، تهویه مناسب مسجد و تأکید بر رعایت بهداشت فردی زمینه برگزاری نمازهای جماعت در مساجد را فراهم خواهند ساخت.