صندوق‌ رأی تعیین‌کننده چرخش قدرت در کشور است

جمال عرف در جلسه ستاد انتخابات استان چهار محال و بختیاری با اشاره به این که صندوق‌ رأی تعیین‌کننده چرخش قدرت در کشور است، تاکید کرد: باید به صندوق رای قدرت ببخشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه  ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری در جریان شانزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور در حضور استاندار و اعضای ستاد انتخابات استان, فرمانداران و بخشداران اظهار داشت:بی شک تعیین کننده نتیجه انتخابات در کشور، آرای حاصل از صندوق‌های رای است و در همین راستا حفظ سلامت و امنیت انتخابات یک ضرورت و اصل اساسی به شمار می رود.

جمال عرف افزود: سند بالادستی و ملاک اصلی عمل و پیشبرد برنامه های انتخاباتی کشور بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در مهرماه سال ۹۵ است و این مهم سرلوحه تمامی اقدامات و برنامه های ستاد انتخابات کشور قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه همه جانبه به دو مقوله سلامت و امنیت انتخابات از سوی مجریان و اعضای ستاد انتخابات، تصریح کرد: اعضای ستاد انتخابات و مجریان انتخابات با رعایت اصل بی‎طرفی موظف هستند تمامی اقدامات فردی، گروهی و فعالیت‌های حزبی را رصد و نظارت کنند.

عرف، تحقق مشارکت حداکثری را از دیگر سیاست‌های ستاد انتخابات عنوان کرد و گفت: مجریان برگزاری انتخابات امانت‌داران رای مردم هستند؛ از همین رو با پرهیز از هرگونه رفتار شائبه‌ انگیز و رعایت اصل بی‎طرفی می‌توانند با ایجاد اعتماد در بین مردم آنها را به حضور پرشور وحداکثری در پای صندوق‌های رای ترغیب کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که مردم, هوشمند، با درایت و همراه و وفادار به نظام هستند و با تشخیص درست خود در عرصه‌های مهم کشور همواره انتخاب‌ها و تصمیماتی مبتنی بر عقلانیت داشته اند و در این دوره از انتخابات نیز این هوشمندی را بار دیگر به اثبات می رسانند.

عرف, تحریک‌ شکاف‌های قومی و مذهبی را از مهمترین خطوط قرمز عرصه انتخابات عنوان کرد و افزود: دستمایه قرار دادن اموری نظیر تقسیمات کشوری، ورود پول‌های مشکوک و تبلیغات زودهنگام داوطلبان, از دیگر خطوط قرمز این عرصه به شمار می رود که باید به خوبی از سوی مجریان مدیریت و کنترل شود.

وی قانونمداری را اصل کلی برگزاری انتخابات دانست و گفت: امید است اعضای ستاد انتخابات و تمامی متولیان برگزاری انتخابات با رعایت اصول کلی بی‎طرفی، توجه به امنیت و سلامت کامل انتخابات و تلاش برای مشارکت حداکثری مردم, رسالت خود را به بهترین نحو انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات کشور، تخریب اقدامات دولت از سوی برخی افراد و محافل را امری ناپسند و غیرقابل قبول دانست و تصریح کرد: مجریان برگزاری انتخابات در برابر این تخریب‌ها و سیاه‌نمایی ها هوشیار بوده و در فضای منطقی و عقلانی از عملکرد دولت تدبیر و امید دفاع کنند.

عرف خاطرنشان کرد: بی شک انتقاداتی نیز به عملکرد دولت وجود دارد اما این انتقادات باید به دور از تخریب، تهمت و توهین و در مجرای قانونی و منطقی مطرح شود و در مقابل با پاسخگویی مستدل همراه باشد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری یک انتخابات پرشور، حداکثری، سالم و در امنیت کامل در کشور، افزود: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد هر نوع مطالبه مشروع و یا حتی خواسته غیرقانونی در فضایی غیر از صندوق‌های رای مطرح شود و بی شک تنها مرجع مشروع تعیین کننده نتیجه انتخابات, آرای مردم است.