اقدامات حمایتی از نیازمندان باید با قدرت ادامه یابد

امام جمعه ارومیه گفت: اقدامات حمایتی از نیازمندان باید با قدرت ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار کرد: در راستای جلوگیری از فشار به قشر ضعیف، اقدامات حمایتی از نیازمندان باید با قدرت بیشتر ادامه یابد و مردم نیز باید نسبت به همدیگر با انصاف مضاعف رفتار کنند تا مشکلات اقتصادی در جامعه کمتر شود.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه وحدت بین مسلمانان در این برهه بسیار مهم است و آذربایجان‌غربی نمونه بارز همزیستی مسالمت آمیز اقوام است،ادامه داد: مبارزه با فساد با انسجام مسئولان به نتیجه می رسد و باید  همه مدیران نظام در کنار یکدیگر و متحد باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه از کشورهای مسلمان اهل سنت همچون فلسطین و سوریه دفاع کرده که این موضوع همان رعایت اصل وحدت و برابری در بین مسلمانان است.

امام جمعه ارومیه بر لزوم توجه به بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: همیشه باید فرمایشات رهبری نصب العین مسئولین بوده و توجه به هشدارهای مقام معظم رهبری در موارد مختلف باید مدنظر همه مردم و مسئولان باشد.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی بیان کرد: آمار مطالعه کتاب در کشور پایین بوده و مردم اغلب به سواد اینترنتی و مطالعه تنها از طریق جست‌وجو در اینترنت کفایت می‌کنند در حالی که صحت و سقم این اطلاعات در فضای مجازی مشخص نیست و مردم بایستی به مطالعه کتاب اهتمام بیشتری ورزند.