رجوع به آرای مردم نشانه ای آشکار از پویایی نظام اسلامی است

سید اسماعیل موسوی گفت: در شرایط جنگ تحمیلی 11 بار انتخابات برگزار شده که این موضوع گویای باور جدی نظام اسلامی به مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خودشان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: یکی از نشانه ها و دلایل پویایی نظام اسلامی، رجوع به آرای مردم در قالب برگزاری انتخابات های متعدد است.

سید اسماعیل موسوی در جریان برگزاری چهارمین دوره آموزشی مجریان و دست اندرکاران انتخابات در مشهد مقدس گفت: دشمنان جمهوری اسلامی در آستانه برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به دنبال ایجاد شبهه و دلسرد کردن مردم هستند؛ ولی نقشه آنان نقش بر آب خواهد شد چرا که مردم هم چون گذشته بسیار هوشیارانه عمل خواهند کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان این که دفاع مقدس یکی از مقاطع افتخارآمیز در تاریخ ایران است، افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایط جنگ تحمیلی, انتخابات هیچ گاه تعطیل بردار نبوده و در آن زمان ۱۱ بار به آرای عمومی رجوع شده است که این موضوع گویای باور نظام اسلامی به مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خودشان است. درحقیقت، پویایی نظام اسلامی, ناشی از برگزاری انتخابات های متعدد و مشارکت معنادار مردم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با بیان این که تلاش ما بر این بوده که آموزش های انتخابات، جامع و کامل باشد, گفت:  در چهارمین دوره از دوره های ده گانه آموزش انتخابات, اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران استان های تهران، قم و مازندران شرکت داشتند؛ علاوه بر آن, مدیران کل انتخابات و بخشداران استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد و روسای هیات های بازرسی استان های یزد, فارس و سمنان نیز در این دوره حضور یافتند.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد : در این همایش ها تاکید بر آن است که ما و همه مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات بایستی در تمام مراحل کار, قانون را ملاک عمل قرار دهیم.