ابتلای 870 نفر به کرونا در آذربایجان‌غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی از ابتلای 870 نفر به ویروس کرونا در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه از دو هزار و ۱۲۹ مورد نمونه آزمایش شده، آزمایش ۸۷۰ نفر مثبت شده است، اظهار داشت: از این تعداد تاکنون، ۴۳۲ نفر بهبود یافته و ۷۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

جواد آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 879 نفر افزایش یافته که نسبت به آمار دیروز 80 نفر بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز از 98 بیمار بستری شده در بیمارستان و 28 بیمار سرپایی تست کرونا انجام شد بیان کرد: از این تعداد، جواب آزمایش 80 نفر آنان مثبت اعلام شده است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تا کنون از 2 هزار و 129 نفر آزمایش انجام شده است عنوان کرد: از این تعداد 879 مورد مثبت گزارش شده است که تعداد 432 نفر بهبود یافته‌اند.

وی با اشاره به وضعیت شهرها‌ی مختلف استان از نظر ابتلا به کرونا، عنوان کرد: در ارومیه با 274 نفر مبتلا، بوکان  92 نفر، شاهین دژ 44 نفر ، خوی 139 نفر ، میاندوآب 92 نفر، نقده 27 نفر، مهاباد 56 نفر، سلماس  22 نفر، تکاب 30 نفر، سردشت 21 نفر، پیرانشهر 23 نفر ، اشنویه 18 نفر، چایپاره 4 شوط 11 نفر، 11 نفر، چالدران 5 نفر، پلدشت 6نفر، ماکو 15 نفر، به کرونا مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه از نظر ابتلا به کرونا در استان، روند فزاینده و رو به رشدی را شاهد هستیم، افزود: علت اصلی این افزایش مربوط به مسافرت‌های هفته اول نوروزی به استان است.

آقازاده گفت: در ایام تعطیلات، ۷۳ هزار نفر به قصد مسافرت از استان خارج شده اند که پیش بینی می‌شود رقم ابتلا به ویروس را افزایش دهند.

وی با درخواست از این عده در برگشت به استان برای ثبت نام در سامانه سلامت و ثبت اطلاعات فردی، در کنترل ویروس کرونا مسئولین بهداشتی را یاری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با تاکید بر جدی گرفتن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، از برخی مردم بدلیل حضور در باغات وپارک‌ها انتقاد کرد.