افتتاح نخستین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی عسل ارومیه

نخستین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی عسل ارومیه با حضور مصطفوی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، این نمایشگاه نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی عسل در ایران می‌باشد که به همت شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی و خوشه صنعتی عسل استان برگزار می شود.

نمایشگاه تخصصی عسل ارومیه در ۶۷ غرفه دایر شده و در حاشیه آن نیز ۶ کارگاه تخصصی با ارائه مقالات علمی برگزار می‌گردد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه کنسرسیوهایی از کشورهای عراق و ترکیه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، ادامه داد: غرفه دارانی از استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان، اصفهان، تهران و کرمانشاه در این نمایشگاه حضور دارند.

عبدلی با بیان اینکه از کارداران کشورهای آذربایجان و ترکیه جهت حضور در این جشنواره دعوت بعمل آمده است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تیم هایی از کشورهای هند، اسپانیا، لبنان، ترکیه، عراق، آذربایجان و قرقیزستان نیز از این نمایشگاه و جشنواره بازدید بعمل می‌آورند.

گفتنی است هدف اصلی برگزاری نمایشگاه عسل شناساندن ظرفیت و ظرفیت تولید و بسته‌بندی عسل استان، معرفی خواص دارویی و غذایی و فرآورده‌های زنبور عسل، تغییر الگوی مصرف جامعه، ایجاد بستری برای مبادلات داخلی و خارجی محصولات عسل و معرفی آخرین دستاوردهای صنعت زنبورداری در زمینه تولید و فرآوری و بسته‌بندی و توسعه بازارهای هدف می‌باشد.