مردم بیش از پیش به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ورزند

استان در وضعیت قرمز به سر می‌برد به طوری که در طول چهار روز گذشته به طور میانگین آمار روزانه فوتی بیش از 10 نفر بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان این که ۳ میدان دواب مجوزدار و ۲۷ مورد بدون مجوز در سطح استان در حال فعالیت هستند، گفت: باید این میادین در سطح استان همچنان تعطیل باشند.

علی مصطفوی صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ خرداد در جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی بیماری کرونا، اظهار داشت: استان در وضعیت قرمز به سر می‌برد به طوری که در طول چهار روز گذشته به طور میانگین آمار روزانه فوتی بیش از ۱۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه با همکاری و همراهی و رعایت موارد بهداشتی می‌توان آمار ابتلا و فوت را کاهش داد، خاطر نشان کرد: متأسفانه تاکنون برای این ویروس واکسن، دارو و راه درمانی پیدا نشده است، از این رو انتظار می‌رود ۴ مورد مهم بهداشت انفرادی، پرهیز از ترددهای غیرضروری، فاصله گذاری هوشمند و جلوگیری از تجمعات مدنظر عموم قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: همانگونه که مسائل اقتصادی و معیشتی برای مردم اهمیت دارد مباحث بهداشتی و حفظ جان خود و خانواده بایستی ارزشمند باشد.

وی یادآور شد: برای نظارت فعالیت میادین دواب در سطح استان بایستی تیم‌های بازرسی و نظارتی تشکیل و پیش از آغاز بکار آنها مطالعات لازم صورت گیرد. همچنین پیشنهاد می‌شود دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مسئولیت این موضوع را بر عهده گیرد.

وی همچنین در پایان از متولیان مدیریت این میادین خواست تا باید و نبایدهای رفتاری و بهداشتی در میادین مورد بررسی قرار گیرد تا تصمیمات آینده با توجه به شرایط اتخاذ شود.