انجام اقدامات کنترلی ویروس کرونا در فرودگاه ارومیه

انجام اقدامات کنترلی ویروس کرونا در فرودگاه ارومیه
تمام مسافران در مبادی ورودی و خروجی تحت بررسی و کنترل قرار گرفته‌اند و تاکنون مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی از کنترل ویروس کرونا در فرودگاه ارومیه خبر داد و گفت: تمام مسافران در مبادی ورودی و خروجی تحت بررسی و کنترل قرار گرفته‌اند و تاکنون مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

محمدعلی قراملکی اظهار کرد: از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور اقدامات لازم در زمینه آموزش و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا براساس بخش نامه و دستوراتی که از ستاد هواپیمایی کشوری و سازمان پدافند غیرعامل استان اعلام شده بود در فرودگاه ارومیه انجام گرفت.

وی به اهم اقدامات انجام گرفته در فرودگاه ارومیه برای مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: از جمله اقداماتی که در این زمینه انجام گرفت و در اولویت کار قرار داشت آموزش کارکنان و ارگان‌های مستقر در فرودگاه بود که این امر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و حضور کارشناسان مجرب این حوزه محقق شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی در مورد نحوه اطلاع‌رسانی در سطح فرودگاه و ترمینال‌های فرودگاه گفت: بنرهای اطلاع‌رسانی و آموزش در مورد بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری از آن آماده و در سطح فرودگاه و ترمینال‌ها برای دید مسافران و کارکنان نصب شده است.

وی در مورد مراقبت‌های بهداشتی و حفظ سلامتی کارکنان نیز اظهار کرد: وسایل حفاظت شخصی برای کارکنان و واحدهای عملیاتی و نفراتی که در ترمینال با مسافران به‌صورت مستقیم سر کار دارند تهیه و در اختیار آنها قرار داده شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی افزود: یکی از کارهای مهم  صورت گرفته، ضدعفونی کردن روزانه داخل و خارج ترمینال است که این مهم با دقت و به‌صورت منظم در حال انجام است و هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های هواپیمایی برای ضدعفونی کردن ناوگان هواپیمایی طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری نیز انجام گرفته است.

قرا ملکی افزود: با همکاری و هماهنگی علوم پزشکی و با وجود کارشناسان بهداشت تمام مسافران در مبادی ورودی و خروجی از نظر دارا بودن علائم ابتلا به ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفته و با تب‌سنج که یک وسیله ساده برای غربالگری اولیه است، تب آنها  اندازه‌گیری می‌شود.

وی ضمن تشکر از همکاری مردم همت کادر درمانی و عزم مسئولان برای تحقق شعار "ما کرونا را شکست خواهیم داد" گفت: همه موارد تحت کنترل است و همکاران بهداشتی مستقر در فرودگاه به‌صورت تمام وقت تمام مسافران را کنترل می‌کنند و امیدواریم با همت مردم، کادر درمانی و مسئولان شعار "ما کرونا را شکست خواهیم داد "هر چه زودتر محقق شود.

 

منبع: تسنیم