استاندار آذربایجان غربی:

کاهش سن فوتی های ناشی از کرونا نگران کننده است

کاهش سن فوتی های ناشی از کرونا نگران کننده است
به جهت پیشگیری از روند روبه رشد شیوع کرونا، ارائه خدمات در مجتمع های تجاری، بازارهای تاناکورا، مراکز بیمارستانی، داروخانه ها و دستگاه های اجرائی منوط به استفاده از ماسک است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا و نقش مهم ماسک در پیشگیری از ابتلا به این ویروس گفت: به جهت پیشگیری از روند روبه رشد شیوع کرونا، ارائه خدمات در مجتمع های تجاری، بازارهای تاناکورا، مراکز بیمارستانی، داروخانه ها و دستگاه های اجرائی منوط به استفاده از ماسک است.

محمدمهدی شهریاری امروز شنبه ۲۴ خرداد در چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر درمان و پرستاران در مبارزه با کرونا و نیز دستگاه های اجرائی که به وظایف شان در مقابله با کرونا بخوبی عمل می کنند افزود: متاسفانه بخشی از مردم و هم برخی مسئولین نسبت به مسئله کرونا توجه کمتری دارند. با توجه وضعیت موجود باید خود را برای شرایط سخت تری آماده نماییم.

وی با بیان اینکه دولت با همه توان در مقابله با کرونا پای کار است گفت: برای دسترسی بهتر مردم به ماسک باید برای تهیه مواد اولیه ماسک تلاش شود تا ماسک بصورت انبوه و ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد.

شهریاری کاهش سن متوفیان بر اثر کرونا را زنگ خطری جدی در کشور و استان دانست و افزود: تا پیش از این بیشتر فوتی های کرونا از سن بالا برخوردار بودند که در هفته های اخیر شاهد کاهش سن فوتی های ناشی از کرونا هستیم.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان باید در سامانه وزارت بهداشت برای دریافت کد رهگیری و الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی ثبت نام نمایند و واحدهایی که از این امر تخطی کنند پلمب می شوند.

شهریاری از غرفه داران مجتمع های تجاری و بازارهای سرپوشیده از جمله تاناکورا خواست تا نسبت به ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند حساس باشند، چرا که درصورت عدم رعایت استفاده از ماسک در این مراکز مجبور به تعطیلی آنها هستیم.

وی افزود: اعمال محدودیت ها صرفا برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است، چرا که متاسفانه جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کم توجه شده اند.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا همچنین از این خبر داد که فعالیت میدان های دواب تا هفته بعد که در مورد آنها تصمیم گیری می شود ممنوع است.