کرونا، تردد مسافران از فرودگاه ارومیه را 27 درصد کاهش داد

کرونا، تردد مسافران از فرودگاه ارومیه را 27 درصد کاهش داد
از ابتدای سال تاکنون 125 هزار مسافر به فرودگاه ارومیه وارد و یا از آن خارج شدند؛ این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که 171 هزار نفر بود، کاهش 27 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۵ هزار مسافر به فرودگاه ارومیه وارد و یا از آن خارج شدند؛ این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۷۱ هزار نفر بود، کاهش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

محمد علی نائل قراملکی اظهار داشت: این کاهش مسافر به خاطر شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح کاهش مسافر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

وی ادامه داد: در بخش تعداد پروازهای این فرودگاه نیز تاکنون یک‌هزار و ۴۳۰ پرواز از فرودگاه ارومیه انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که یک‌هزار و ۷۰۰ مورد بود، کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه روزانه به طور میانگین چهار پرواز از فرودگاه ارومیه انجام می‌شود، گفت: ناظران سلامت در ترمینال‌های فرودگاه شهید باکری ارومیه با هدف افزایش نظارت‌ها بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مستقر شدند.

قراملکی بیان کرد: ناظران سلامت در هر نوبت پروازی در ترمینال‌های فرودگاه حضور دارند و بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در داخل ترمینال، مراحل بازرسی و صفوف کانترهای پرواز نظارت می‌کنند.

وی افزود: تب سنجی مسافران با دوربین‌های حرارتی، عملیات ضدعفونی ترمینال‌ها و اماکن فرودگاهی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا به صورت مستمر در فرودگاه ارومیه انجام می‌شود.

 

منبع: ایرنا