تمامی مدارس ارومیه در روز شنبه تعطیل اعلام شد

تمامی مدارس ارومیه در روز شنبه تعطیل اعلام شد
مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تعدادی از مدارس استان به عنوان شعبه اخذ رای در روز جاری انتخاب شده بود، گفت: تمامی مدارس استان طی روز شنبه تعطیل اعلام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، ابراهیم محمدی افزود: بیشتر فرهنگیان به عنوان عوامل هیات‌های اجرایی و نظارت تا پاسی از شب در شعبه‌های اخذ رأی فعالیت خواهند داشت. 

وی با اشاره به اینکه رای‌اولی‌های استان با حضور در پای صندوق‌های رای مشق سیاسی و آموخته‌های اجتماعی خود را در محیط مدرسه و خانواده تمرین کردند، گفت: این دانش‌آموزان که بیش از ۱۳۵ هزار نفر بودند برای نخستین‌بار در یک صحنه سیاسی و اجتماعی مشارکت کردند.

ابراهیم محمدی بیان کرد: در بازدید از برخی صندوق‌های اخذ آرا در ارومیه حضور این دانش‌آموزان مشهود بود و استقبال خوبی از سوی آنان وجود داشت.

وی افزود: این نهاد به عنوان یک نهاد تربیتی وظایف خاصی برعهده دارد که باید در جهت تحقق آرمان‌های سند تحول بنیادین و همچنین پرورش و بلوغ بعد تربیت اجتماعی دانش‌آموزان با فعالیت و برنامه‌های متنوع و متعدد نسبت به تقویت حس مشارکت‌جویی و مسوولیت‌پذیری دانش‌آموزان اقدام نماید.

وی بیان کرد: در این راستا برنامه‌های متنوع در این نهاد در طول هفته گذشته برگزار شدکه شامل برگزاری نشست‌های سیاسی با موضوع اهمیت حضور در انتخابات، همایش‌های متمرکز منطقه‌ای تحت عنوان رای اولی‌ها، برگزاری مسابقه انشانویسی با عنوان تاثیر حضور در انتخابات بر توسعه کشور و استفاده از سخنان رهبر معظم انقلاب و امام راحل (ره) درباره اهمیت شرکت در انتخابات و در تبلیغات محیطی مدارس از جمله این اقدامات است.

 

منبع: ایرنا