صدور مجوز جذب دانشجوی غیر ایرانی برای واحد ارومیه

صدور مجوز جذب دانشجوی غیر ایرانی برای واحد ارومیه
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی خبر داد: مجوز جذب دانشجوی غیر ایرانی برای واحد ارومیه صادر شده است و در این راستا هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمود پوریوسف با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در راستای جذب دانشجویان غیرایرانی گام برمیدارد گفت: در این راستا، محدودیتی در جذب دانشجویان از کشور خاصی وجود ندارد و این دانشگاه آمادگی جذب دانشجو از تمامی کشورها را دارد.

پور یوسف در خصوص جذب دانشجویان خارجی افزود: مطابق تفاهم نامه بسته شده، رشته های واحد تهران جنوب برای دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تشکیل می شود.

وی با اشاره به اینکه پایه تحولات دانشگاه آزاد اسلامی تحولات فرهنگی در کنار سایر امورات آموزشی و پژوهشی و سرمایه گذاری است گفت: این دانشگاه در شرایط کنونی روز به روز در حال تکامل است و علاوه بر این، وارد حل مشکلات اساسی منطقه و کشور شده و با توجه به پتانسیل های موجود، در این زمینه ورود کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از رشته ها تا مقطع دکتری احیا شده و برخی نیز در مقطع کارشناسی به رشته های دانشگاه افزوده اند تصریح کرد: رشته مامایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته به زودی به رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه اضافه می شود.

این مقام دانشگاهی ادامه داد: در راستای پایش رشته محل ها در سطح استان و کشور توسط سازمان مرکزی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان برای برخی از رشته ها که در سایر استان ها و واحد ها وجود دارد ولی در این واحد نیست، امکان جابجایی فراهم شده است.

وی با اشاره به فعال سازی پردیس علوم تحقیقات آذربایجان غربی به مرکزیت واحد ارومیه خاطرنشان کرد: با فعال سازی این پردیس در تمامی رشته های موجود در واحد علوم وتحقیقات تهران می توانیم دانشجو جذب کنیم

پوریوسف با تاکید بر اینکه بیش ترین نسبت اعضای هیات علمی به تعداد دانشجودر استان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است عنوان کرد: برخی از موسسات غیرانتفاعی که حتی یک عضو هیات علمی ندارند، به دنبال رقابت با دانشگاه آزاد اسلامی هستند و با بی اخلاقی، از طریق تبلیغات خانواده های داوطلبان را فریب می دهند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت های جوانان در ساختار دانشگاه گفت: به زودی جذب اعضای هیات علمی آغاز و در این فرایند از ظرفیت جوانان استفاده می شود.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد ارومیه نیز در این نشست خبری با اشاره به آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه گفت: علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ترم جدید ثبت نام به عمل آورند.

جعفر نجف پور افزود: در حال حاضر تعداد 12 هزار دانشجو در واحد ارومیه و 31 هزار دانشجو در کل واحد های استان آذربایجان غربی در حال تحصیل هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرکز هدایت تحصیلی و مشاوره رایگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تاسیس شده است و داوطلبان با مراجعه به دانشگاه می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی در همه زمینه ها فراجناحی است

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد ارومیه با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در همه زمینه ها نگرش فراجناحی و مستقل دارد عنوان کرد: تمامی تشکل ها از هرجناحی در چارچوب قانون می توانند در این دانشگاه فعالیت کنند.

سیدکاظم یکانی افزود: باتوجه به اینکه امسال در سال انتخابات قرار داریم این دانشگاه هیچ گونه ورودی در غرصه انتخابات و فعالیت برای جناح خاصی نخواهد داشت.

وی با اشاره به اهم فعالیت های فرهنگی دانشکاه آزاد اسلامی گفت: در حوزه دانشجویان جدیدالورود اعزام دانشجویان به مشهد مقدس در بازه زمانی مهر تا پایان آبان ماه صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 3 کانون فرهنگی در واحد ارومیه تشکیل شده است گفت: در سال جاری نیز 3 کانون فرهنگی جدید ایجاد می شود و دانشجویان در زمینه های مختلف می توانند در این کانون های فرهنگی فعالیت داشته باشند.

این مقام دانشگاهی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر کرسی های آزاد اندیشی تصریح کرد: سال تحصیلی گذشته کرسی های مختلفی در این دانشگاه برگزار شد و امسال نیز کرسی آزاد اندیشی اساتید برای نخستین بار در این واحد برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت عدالت محور در صدر اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است افزود: بودجه مناسبی برای تشکل های دانشجویی و فعالیتهای فرهنگی در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

پایان نامه های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به موضوعات احیا دریاچه ارومیه و اقتصاد مرزی سوق داده می شود

معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در این نشست افزود: پایان نامه های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی به موضوعات احیا دریاچه ارومیه و اقتصاد مرزی سوق داده می شود.

مهدی زواری گفت: با توجه به اهمیت موضوع دریاچه ارومیه و شرایط مرزی این استان موضوعات پایان نامه ها برای حل مشکلات بومی محلی اختصاص داده می شود.

وی تصریح کرد: از سال ۹۸ اصالت سنجی پایان نامه ها صورت گرفته تا پایان نامه های کپی شده در این دانشگاه ارائه نشود.