هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی‌شدن رودخانه‌ها هشدار داد

هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی‌شدن رودخانه‌ها هشدار داد
رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر احتمال بروز رگبار باران و سیلابی شدن رودخانه طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با توصیف این سامانه افزود: رگبار باران و در نقاط مستعد بارش تگرگ و وزش باد با سرعت ۶۰ کیلومتر برساعت از خواص این سامانه بارشی است.

وی اضافه کرد: تمامی مناطق استان را این سامانه پوشش می دهد و آبگرفتگی معابر در کنار سیلابی شدن رودخانه هم پیش بینی می شود و لازم است تا شهروندان از استحکام سازه های ساختمانی و گلخانه ای اطمینان حاصل کنند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر، احتمال خسارت به پوشش گلخانه‌ها و سقوط اجسام از ارتفاعات طی روزهای آینده پیش بینی می‌شود و لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه به کار گرفته شود.

وی درباره دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: در این مدت، شهرستان ارومیه دمایی بین مثبت ۶ و ۲۲ درجه سانتی گراد داشت، همچنین گرم ترین شهر استان  پلدشت با مثبت ۱۶ درجه و سردترین شهر نیز تکاب با دمای مثبت ۲ درجه سانتی گراد بود.

 

منبع: ایرنا