تبلیغ آموزه‌های دینی توفیق الهی برای بندگان خاص است

تبلیغ آموزه‌های دینی توفیق الهی برای بندگان خاص است
امام جمعه ارومیه گفت: پیامبر گرامی اسلامی به عنوان یک تبیین کننده دین، اشرف مخلوقات بوده و پرودگار متعال از بین بنده‌های خود شایسته‌ترین افراد را برای تبلیغ انتخاب کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: پیامبر گرامی اسلامی به عنوان یک تبیین کننده دین، اشرف مخلوقات بوده و پرودگار متعال از بین بنده‌های خود شایسته‌ترین افراد را برای تبلیغ انتخاب کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در همایش سراسری تجلیل از جهادگران عرصه تبلیغ اسلامی در ارومیه اظهار داشت: تبلیغ آموزه‌های دینی توفیق الهی است که خداوند متعال به بهترین بندگان خود عنایت می‌فرماید که در رأس آنان، پیامبران و امامان معصوم (ع) قرار دارند.

وی تاکید کرد: مساله تبلیغ آموزه‌های دینی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) امری بسیار مهم برای اعتلای جامعه اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: یک مبلّغ علوم دینی باید به تمام مسائل دینی عالم مسلط باشد و با روح و روان سالم و وجودی سراسر اعتقاد بر تبلیغات آموزه‌های دینی در جامعه تلاش کند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه روحانیون و مبلّغان باید نظیر پیامبر اعظم (ص) با مردم مستدل صحبت کنند، بیان کرد: باید این نعمت الهی را شاکر باشیم و بتوانیم به‌خوبی و با شایستگی به انجام وظایف خود بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از اعمال انسان ماندگار و همیشگی است، بیان کرد: تبلیغ دین و عمل مردم به توصیه‌های دینی باقیات‌الصالحات برای روحانیون و علما در روز قیامت خواهد بود.

در ادامه این مراسم از جهادگران عرصه تبلیغ اسلامی در آذربایجان‌غربی با اهدای لوح یادبود و جوایزی تجلیل شد.