بستری 654 بیمار دچار سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی

بستری 654 بیمار دچار سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی
تعداد 654 بیمار دچار سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که 171 نفر از این تعداد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: تعداد 654 بیمار دچار سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که 171 نفر از این تعداد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا هستند و تعداد 483 نفر مشکوک به کرونا بوده است.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 654 بیمار دچار سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که 171 نفر از این تعداد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا هستند و تعداد 483 نفر مشکوک به کرونا بوده است.

وی افزود: تعداد 119 نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی بستری هستند که وضعیت 45 نفر از بیماران وخیم گزارش شده و به دستگاه وینتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته 163 نفر مورد جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند که تعداد 36 نفر از ارومیه، سه نفر اشنویه، 16 نفر بوکان، چهار نفر پیرانشهر، هشت نفر تکاب، 36 نفر خوی، چهار نفر سردشت، 6 نفر سلماس، سه نفر شاهین‌دژ، چهار نفر ماکو، 28 نفر مهاباد، 11 نفر میاندوآب، چهار نفر نقده اعلام شده است.

آقازاده تاکید کرد:آمار مبتلایان به کرونا در استان فزاینده است و بیماران بستری شده در وضعیت بد حال هستند و بیشتر بیماران مبتلا از افرادی بودند که در مراسم عزاداری و عروسی حضور داشتند در این راستا انتظار می‌رود تردد در جوامع کنترل شود و مسافرت به استان که در وضعیت قرمز  و آلوده به ویروس کووید 19 است انجام نشود و  بحث خود مراقبتی جدی گرفته شود.

 

منبع: فارس