مقابله با قاچاق نخستین گام ضروری برای رونق تولید است

مقابله با قاچاق نخستین گام ضروری برای رونق تولید است
مقابله با قاچاق امری ضروری برای تحقق شعار سال و رونق تولید است زیرا قاچاق نظم اقتصادی کشور را بر هم می زند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مقابله با قاچاق امری ضروری برای تحقق شعار سال و رونق تولید است زیرا قاچاق نظم اقتصادی کشور را بر هم می زند.  

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در نشست بخشداران آذربایجان غربی افزود: ما در جنگ اقتصادی هستیم و لازمه گذر از این جنگ تدبیر اصولی مدیران در بخش های مختلف است.  

وی اضافه کرد: توجه به واحدهای تولیدی و شناخت آنها از مسائلی است که زمینه ساز تحقق شعار سال و رونق تولید به شمار می رود.  

وی اظهار داشت: بخشداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در حوزه خود باید به مسائل مورد نظر در منطقه رسیدگی و از بروز برخی ناهنجاری ها جلوگیری کنند.  

وی تاکید کرد: توسعه نیازمند وجود محیط زیستی پایدار است و باید با کسانی که به محیط زیست آسیب می زنند برخورد جدی شود.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: بخشداران با حضور در اماکن عمومی حوزه خود از نزدیک با مردم و مشکلات آنها آشنا شوند و این امر خود دلگرمی مهمی برای مردم است.  

مصطفوی ادامه داد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ حوزه اصلی در این استان برگزار می شود.  

وی بیان کرد: دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان در ۹ حوزه اصلی برگزار شده بود که در این دوره با تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب از شاهین دژ و تکاب، انتخابات در ۱۰ حوزه اصلی برگزار می شود.

وی ادامه داد: باید با تلاش و همدلی همه مسوولان و دست اندرکاران انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و باشکوه در آذربایجان غربی باشیم.

وی اضافه کرد: باید مسوولان در انتخاب محل استقرار و تعداد شعب برگزاری انتخابات دقت کنند تا متناسب با جمعیت، تعداد مشخصی صندوق تدارک دیده شود.

وی افزود: کمیته های زیرمجموعه ستاد انتخابات استان باید در اسرع وقت جلسات خود را تشکیل و بر اساس زمان بندی اعلام شده، آموزش های لازم صورت گیرد تا وظایف محوله را به نحو احسن انجام دهند.

وی تاکید کرد: مشارکت حداکثری از اصولی است که باید مورد توجه بخشداران قرار گیرد و امانتداری و حفظ بی طرفی از ویژگی های بخشداران و مجریان انتخابات در حوزه انتخابیه آنها باشد.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: پرداخت سهمیه سوخت مرزنشینان از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه بخشداران قرار گیرد.  

رضا حسینی ادامه داد: دولت تدابیر لازم را برای رفاه مرزنشینان سنجیده است و اگر تخلفی در امر توزیع منابع حاصل از فروش سوخت مرزنشینان صورت گیرد، به صورت جدی با این امر برخورد می شود.  

وی بیان کرد: فقرزدایی از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه شما بخشداران در منطقه مورد نظر قرار گیرد.  

وی با تاکید بر اینکه بخشداران بستر را برای رونق تولید در حوزه خود فراهم کنند، افزود: تسریع در رسیدگی به امور تولیدی و فراهم کردن زمینه اشتغال و درآمدزایی از اموری است که باید بخشداران به آن توجه کنند.  

در ادامه این جلسه بخشداران استان مسائل و مشکلات خود را در بخش های برگزاری انتخابات، بیمه کردن منازل روستایی و عواملی از این قبیل را با مسوولان استان و نمایندگان بیمه دانا مطرح کردند.