برگزاری جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در ارومیه

برگزاری جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در ارومیه
نخستین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در سال ۹۸ برگزار شد.

نخستین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در سال ۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در این جلسه که عصر امروز در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، زمینه سازی برای جذب سرمایه گذاری را از مهم ترین برنامه های اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید زمینه را برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در استان فراهم کنند.

شهریاری افزود: سرمایه گذاران فعال در این استان که نیاز به کارت بازرگانی دارند حمایت شوند.

وی همچنین از بانک های عامل خواست از اصناف و واحدهای صنفی با پرداخت تسهیلات در راستای رونق تولید حمایت کنند.

ضرورت ساماندهی و انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهرها بویژه در ارومیه از دیگر موارد مورد تاکید استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در بازسازی مناطق سیل زده اعلام کرد: براساس آمارها بین 35 تا 40 هزار میلیارد تومان به مناطق سیل زده کشور خسارت وارد شده که بازسازی این مناطق و عادی شدن شرایط زندگی سیل زدگان، علاوه بر اقدامات دولت، نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی است.

شهریاری اظهار داشت: آذربایجان غربی جزو استان های پیشتاز در کمک رسانی به سیل زدگان بوده و تاکنون 160 کامیون حامل کمک های امدادی از این استان به مناطق سیل زده اعزام شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز 700 میلیون تومان کمک نقدی با حمایت آموزش و پرورش استان جمع آوری شده که در اختیار مناطق سیل زده قرار خواهد گرفت.

شهریاری گفت: ادارات دولتی نیز در استان اقدام به جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده می کنند که لازم است این کمک ها تجمیع و صرف تامین نیازهای اصلی سیل زدگان شود.

رییس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در استان باید پیگیری شود برطرف شدن ممنوعیت صادرات سیمان از آذربایجان غربی به کشور عراق است.

حسن انتظار ادامه داد: باتوجه به اینکه آذربایجان غربی بیشترین صادرات سیمان را به عراق داشته حل و فصل این مشکل ضروری است.

وی در ادامه عدم توانایی ثبت سفارش توسط دارندگان کارت بازرگانی در آذربایجان غربی را از دیگر مشکلات این استان عنوان کرده و اظهار داشت: صادرکنندگان محصول خود را صادر می کنند ولی قادر به ثبت سفارش نیستند و حل این مشکل نیز توجه جدی مسوولان را می طلبد.

در نخستین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، ضرورت اجرایی شدن تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی نیز مطرح و با دستور استاندار آذربایجان غربی مقرر شد اجرای این تبصره قانونی در استان توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پیگیری شود.