استاندار آذربایجان غربی:

فرمانداران ارتباطات مردمی را تقویت کنند

فرمانداران ارتباطات مردمی را تقویت کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: نشست با معتمدین، جوانان، سازمانهای مردم نهاد، احزاب و اقشار مختلف مردم باید جزو اولویتهای فرمانداران باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه فرمانداران در تبیین عملکرد نظام و نیز جذب سرمایه های اجتماعی نقش مهمی بر عهده دارند گفت: نشست با معتمدین، جوانان، سازمانهای مردم نهاد، احزاب و اقشار مختلف مردم باید جزو اولویتهای فرمانداران باشد.

محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه هجدهم خرداد در نخستین نشست فرمانداران با اشاره به رویدادها و تحولات رخ داده در سال گذشته تصریح کرد: تحولات رخ داده در سال گذشته از جمله تشدید تحریم ها و موانع صادرات نفت موجب بروز مشکلات مالی و نارضایتی هایی در کشور شد که تا به امروز با هماهنگی های بین بخشی سعی شده تا در اجرای امورات خللی وارد نشود.

وی افزود: با همه مانع تراشی های استکباری دولت با همه توان در عرصه های عمرانی و اقتصادی و توسعه پای کار بوده و افتتاح پروژه های متعدد در طول سال گذشته و امسال موید این است.

شهریاری با قدردانی از تلاش فرمانداران در برگزاری برنامه های سال گذشته از جمله هفته دولت، دهه فجر و مدیریت کرونا تصریح کرد: شرایط اقتصادی امروز و رفع دغدغه های بحق مردم در بحث معیشت نیازمند تقویت نظارت بر بازار و جلوگیری از سوء استفاده سودجویان است.

استاندار آذربایجان غربی یکی از بسترهای بهبود وضعیت اشتغال و اقتصاد را احصای فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها دانست و گفت: نباید بروکراسی های اداری مانع دلسردی سرمایه گذاران شود. بهبود محیط سرمایه گذاری و حذف موانع اداری در این مسیر جزو وظایف فرمانداران است.

شهریاری رعایت عدالت در توزیع بودجه، توجه ویژه به ملاقاتهای مردمی، پیشگیری از تخریب منابع طبیعی، برقراری هماهنگی بین دستگاه های شهرستانی و فراهم سازی بستر احیای واحدهای تولیدی راکد را از دیگر اولویتها و وظایف جدی فرمانداران دانست و افزود: با توجه به تاثیرات اقتصادی کرونا باید در حل مشکلات مردم بیش از پیش پای کار بود و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

مقام عالی استان خطاب به فرمانداران گفت: برای حل مشکلات شهرستان و استان با نمایندگان مجلس تعامل لازم با حفظ تفکیک وظایف برقرار شود‌. نمایندگان مجلس از ظرفیت خوبی برای حل مشکلات و جذب اعتبارات ملی برخوردار هستند.

شهریاری ادامه داد: مدیریت بیماری کرونا و اجرای مصوبات ملی و استانی و نیز نظارت بر نحوه اجرا بر عهده فرمانداران است. نباید با سهل انگاری موجب تشدید بیماری شد.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص حواشی روز تودیع فرماندار میاندوآب نیز با رد ادعای امام جمعه این شهرستان گفت: چطور می شود کسی که باید الگوی عدالت و راستی باشد چنین دروغ بزرگی بر زبان بیاورد؟ بیان چنین دروغ هایی و وارد ساختن اتهامات ناروا به مسئولین جایگاه عدالت و صداقت را زیر سوال می برد.

شهریاری با اشاره به اینکه وظیفه داریم تا لحظه ای که در مسند خدمت به مردم هستیم با تمام توان کار کنیم افزود: برخی افراد که همواره عقب ماندگی و توسعه نیافتگی استان جزو علاقمندی آنهاست هر روز شایعاتی را مطرح می سازند. بنده همچو روز نخست قبول مسئولیت و حتی جدی تر از آن روز با قدرت به کارم ادامه می دهم و تا این لحظه هیچ خبری از رفتن نیست.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این نشست ضمن تبیین اولویتهای سالجاری فرمانداران گفت: تحقق شعار سال از جمله توجه به راهکارهای افزایش تولید برای مهاجرت معکوس، تامین امنیت، تعامل با نمایندگان مجلس، مدیریت کرونا و توجه به احزاب شناسنامه دار و قانونی از جمله این اولویتها بشمار می رود.

علی مصطفوی با قدردانی از تلاش فرمانداران تصریح کرد: نظارت بر بازار، تبیین عملکرد دولت به منظور مقابله با افرادی که ناامیدی را در جامعه تزریق می کنند، حضور مستمر در بین مردم، تقویت مدیریت بحران، آسیب های اجتماعی و مسائل مرز از دیگر اولویتهایی است که باید فرمانداران در مورد آنها اهتمام جدی داشته باشند.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در این نشست با برشمردن اولویتهای عمرانی بر توجه فرمانداران به دو اصل پیگیری و نظارت تاکید کرد.

آیدین رحمانی ممانعت از ساخت و سازهای خارج از شهرها، تشکیل جلسات بازآفرینی شهری، توجه به کاهش تصادفات و فعال سازی شوراهای ترافیک، لایروبی رودخانه ها و آزادسازی حریم رودخانه ها، پیشگیری از برداشت های غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها و توجه به ستاد های مدیریت بحران را از جمله موضوعاتی برشمرد که باید فرمانداران به آن توجه نمایند.

در این جلسه فرمانداران مسائل و مشکلات شهرستانهای تابعه را مطرح کردند.