استاندار آذربایجان غربی:

گمرکات استان باید به امکانات زیرساختی مجهز باشند

گمرکات استان باید به امکانات زیرساختی مجهز باشند
استاندار آذربایجان غربی گفت: برای افزایش ترخیص کالا و کاهش هزینه ها و نیز پرهیز از سردرگمی مردم سیستم یکپارچه مرزی بطور جدی و کامل اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مدیریت یکپارچه گمرکات مرزی یک ضرورت جدی است گفت: برای افزایش ترخیص کالا و کاهش هزینه ها و نیز پرهیز از سردرگمی مردم سیستم یکپارچه مرزی بطور جدی و کامل اجرایی شود.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در نشست با مدیران گمرکی استان با اشاره به موافقت وزارت صمت و جهاد کشاورزی با تهاتر سیب و میوه های گرمسیری، تسریع در رویه های گمرکی صادرات سیب را مورد تاکید قرار داد و افزود: نباید کم کاری برخی دستگاه های متولی صدور مجوز در گمرکات به پای گمرک نوشته شود و همه دستگاه های مسئول موظف هستند با استقرار در پایانه های مرزی نسبت به تسهیل در امور مردم از جمله صادرات سیب اقدام نمایند.

وی ادامه داد: تجهیز گمرکات به سیستم های هوشمند از جمله "ایکس ری" نقش بسزایی در بهبود فرآیندهای گمرکی دارد.

استاندار آذربایجان غربی پرهیز از اقدامات سلیقه ای، امانت داری و تسهیل فرآیندهای گمرکی از طریق سامانه جامع را مورد اشاره قرار داد و گفت: در بروسپاری برخی فعالیت ها به بخش خصوصی باید ملاحظات مربوطه از جمله اهلیت سرمایه گذار مورد توجه قرار گیرد.

شهریاری ادامه داد: مدیران باید تلاش کنند تا با بهره گیری از تازه ترین اطلاعات و داده های علمی و تخصصی بهترین خدمات را به مراجعان ارائه کنند.

وی گمرکات را ویترین کشور دانست و افزود: آذربایجان غربی با ۹ گمرک فعال از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است که می طلبد دستگاه های متولی نسبت به تجهیز گمرکات اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار آذربایجان با تبریک روز جهانی گمرک و قدردانی از تلاش فعالین این حوزه، ابراز امیدواری نمود تا همه دستگاه های مربوطه در اجرای کامل مدیریت یکپارچه مرزی فعالانه عمل نمایند.

در این جلسه ناظر گمرکات استان و برخی مدیران گمرکی گزارشی از اقدامات انجام یافته و مسائل و مشکلات موجود را مطرح نمودند.