سالانه 52 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می شود

سالانه 52 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می شود
مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از تخصیص 10 میلیارد تومان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب ارومیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرهاد سرخوش با اشاره به اینکه پروژه تصفیه خانه فاضلاب ارومیه از جمله پروژه های اولویت دار ستاد احیای دریاچه ارومیه است، افزود: در ابتدای سال جاری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافت که طی چند روز گذشته نیز با تخصیص ۱۰ میلیارد تومان دیگر از محل سنوات گذشته به این پروژه ، میزان اعتبار تخصیصی به این پروژه به ۱۲۳ میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: ۴۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز برای خط انتقال پساب تصفیه خانه به دریاچه ارومیه به صورت جداگانه تخصص یافته است.

سرخوش با اشاره به اینکه  آذرماه امسال کل پروژه تصفیه خانه ارومیه ( خط انتقال پساب، ۲ مدول و ساختمانهای جانبی ) به بهره برداری می رسد، گفت: با افتتاح این پروژه سالانه ۵۲ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده مستقیم به دریاچه هدایت خواهد شد.

مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه دراستان با اشاره به اینکه ترازفعلی  دریاچه ۱۲۷۱.۸۶ متر است، اظهار کرد: هم اکنون دریاچه ارومیه با وسعت ۳۲۰۹ کیلومتر مربع، ۵ میلیارد و ۱۳۰ میلیون مترمکعب آب دارد.

 

منبع: ایسنا