آمادگی کامل ستاد انتخابات کشور برای برگزاری باشکوه انتخابات

آمادگی کامل ستاد انتخابات کشور برای برگزاری باشکوه انتخابات
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: اقدامات لازم برای برگزاری با شکوه انتخابات مجلس یازدهم انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جمال عرف معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که صبح امروز با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، رحمانی فضلی وزیر کشور، واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، مشاوران رئیس جمهور و معاونان وزیر کشور برگزار شد،‌ با بیان عملکرد ستاد انتخابات کشور از ابتدای تشکیل آن در اردیبهشت ماه امسال تاکنون گفت: برای برگزاری یک انتخابات سالم و قانونی، ۳ هزار نفر از عناصر برگزاری انتخابات مجلس یازدهم شامل فرمانداران، معاونان فرماندار، بخشداران،‌۷۰ هزار نفر از نمایندگان فرمانداران و ۲۰ هزار بازرس آموزش دیده اند.

وی با تاکید بر ضرورت حضور پرشور مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نقش احزاب و گروههای سیاسی در ایجاد شور و نشاط سیاسی در جامعه گفت: در ماههای اخیر نشستهای مختلفی با دبیران کل احزاب و چهره های سیاسی در سطوح مختلف با حضور وزیر کشور، معاون سیاسی وزیر کشور و استانداران در تهران و استانها تشکیل شده و دیدگاههای مختلف بیان شده است.

عرف با اشاره به کسب آمادگی لازم از سوی ستاد انتخابات کشور برای برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: ‌تمام فرآیندهای انتخابات ۲ اسفند به جز فرآیند اخد رای به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و تعرفه های انتخابات چاپ و در اختیار استانهای سراسر کشور قرار گرفته است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه آسیب شناسی لازم برای بهبود روند برگزاری انتخابات صورت گرفته است گفت: امسال آمایش شعب اخذ رای نیز صورت گرفته است تا در برخی شعب تراکم رای دهنده نداشته باشیم و تعداد شعب با ۳ هزار شعبه جدید به ۵۵ هزار شعبه اخذ رای افزایش یافته است.

وی گفت:‌ از مجموع ۲۰۸ حوزه انتخابیه در سراسرکشور، تعداد ۱۷۴ حوزه دارای ۱ نماینده، ۲۱ حوزه ۲ نماینده، ۸ حوزه ۳ نماینده، یک حوزه ۴ نماینده، ۲ حوزه ۵ نماینده، ۱ حوزه ۶ نماینده و ۱ حوزه هم ۳۰ نماینده خواهد بود ضمن اینکه ۵ حوزه انتخابیه نیز به نمایندگان اقلیتهای دینی در مجلس یازدهم اختصاص دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان با اشاره به تهیه اطلس امنیتی انتخابات افزود: امنیت لازم برای برگزاری انتخابات قانونی و سالم در کشور وجود دارد.