ملامحمدی زاده: بارندگی ها در ارومیه هیچ خسارتی نداشته است

ملامحمدی زاده: بارندگی ها در ارومیه هیچ خسارتی نداشته است
با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تلاش‌هایی صورت گرفته پیش از آغاز بارندگی هیچ خسارتی مالی و جانی در ارومیه گزارش نشده است.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه بارندگی‌های روز گذشته هیچ خسارتی نداشته است، گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تلاش‌هایی صورت گرفته پیش از آغاز بارندگی هیچ خسارتی مالی و جانی در ارومیه گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی‌زاده با اشاره به اینکه بارندگی‌های روز گذشته هیچ خسارتی نداشته است، اظهار کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تلاش‌هایی صورت گرفته پیش از آغاز بارندگی هیچ خسارتی مالی و جانی در ارومیه گزارش نشده است.

وی افزود: با اینکه بارش این نعمت الهی در ارومیه جز آبگرفتگی برخی معابر مشکلی دیگری نداشته اما تمام نیروهای مدیریت بحران در سطح شهر همچنان در آماده باش کامل هستند.

فرماندار ارومیه اشاره به‌ بارش باران در شب گذشته اظهار داشت: میزان بارش در ارومیه از روز گذشته تاکنون حدود ۹.۱ میلیمتر و در نازلو نیز ۱۲ میلیمتر بوده است.

وی به حفظ محیط زیست در روز طبیعت تاکید کرد و گفت: با توجه به حجم بالای بارش باران در روزهای اخیر مردم در روز طبیعت نباید در حاشیه رودخانه‌ها اطراق کرده و باید از حضور در حاشیه آبراهه‌ها مسیل‌ها خصوصاً در زمان بروز بارندگی پرهیز کنند.

ملامحمدی‌زاده تصریح کرد: همچنین شهروندان باید از شکستن درختان و یا روشن کردن آتش در کنار درختان و محیط زیست جدا خوداری کرده و پیش از ترک محل، از خاموش بودن آتش مطمئن شوند.

وی افزود: همچنین مردم از آلوده کردن آب‌های روان جدا خودداری و با به همراه داشتن کیسه‌های زباله در پایان روز زباله‌های خود را در طبیعت، جنگل رها نکنند و آن را با خود به یک مکان‌های مخصوص دفن کنند تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.

 

منبع: فارس