هوای ارومیه بارانی و برفی می شود

هوای ارومیه بارانی و برفی می شود
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از پیش بینی بارش باران و برف از اواسط هفته جاری به همراه کاهش دمای هوا در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده ورود سامانه بارشی از روز سه شنبه به استان است، افزود: با فعالیت این سامانه بارشی شاهد بارش باران، برف و کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا از روز سه شنبه در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا آخر هفته در استان ادامه خواهد داشت، افزود: به دلیل پیش بینی آبگرفتگی، اخلال در ترددهای شهری، لغزندگی، کاهش دید در جاده‌ها و برف و کولاک توصیه می‌شود، رانندگان ضمن پرهیز از سفرهای غیرضرور وسایل ایمنی لازم را همراه داشته باشند.

صابری با اشاره به اینکه هوای آذربایجان غربی طبق نقشه‌های پیش بینی تا روز دوشنبه هفته جاری پایدار و ساکن است، گفت: هوای نیمه ابری و مه صبحگاهی توأم با وزش باد تنها پدیده استان تا روز دوشنبه است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین منفی یک و ۱۵ درجه سانتی گراد در نوسان بود و شهرستان تکاب با منفی ۶ درجه سانتی گراد سردترین شهر استان بود.