مبتلایان به کرونا در ارومیه از 200 نفر فراتر رفت

مبتلایان به کرونا در ارومیه از 200 نفر فراتر رفت
طی 24 ساعت گذشته با افزایش 10 نفر، تعداد مبتلایان در مرکز استان به 205 نفر رسید در حالی که شهرستان دوم در این خصوص، خوی با 90 بیمار مبتلاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ارومیه همچنان با فاصله بسیار زیاد، بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را در استان به خود اختصاص داده است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۱۰ نفر، تعداد مبتلایان در مرکز استان به ۲۰۵ نفر رسید در حالی که شهرستان دوم در این خصوص، خوی با ۹۰ بیمار مبتلاست.

دکتر جواد آقازاده افزود: از ۳۳ مورد ابتلای جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی، آزمایش کرونای ۱۰نفر در ارومیه، ۹ نفر در خوی، ۶ نفر در میاندوآب، ۲ نفر در هر یک از شهرهای مهاباد و تکاب و یک نفر در شهرستان های نقده، سردشت، پیرانشهر و شوط مثبت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های بوکان، شاهین‌دژ، سلماس، اشنویه، ماکو، چایپاره، چالدران و پلدشت گزارش نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۲۰۵ نفر، خوی ۹۰ نفر، بوکان ۸۰ نفر، میاندوآب ۶۲،  مهاباد ۴۱ نفر و شاهین‌دژ ۳۸ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۲ نفر در نقده، ۲۰ نفر در تکاب، ۱۸ نفر در سردشت، ۱۵ نفر در هر یک از شهرستان‌های سلماس و پیرانشهر، ۱۳ نفر در اشنویه و ۱۱ نفر در ماکو به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که ۶ نفر در شوط، پنج نفر در پلدشت، چهار نفر در چایپاره و سه نفر در چالدران به کرونا مبتلا شده‌اند.

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۶۴۸ نفر افزایش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۳۳ نفر دیگر به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان ۶۴۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌ و ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ نفر به تعداد مبتلایان اضافه شد ولی مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی نداشتیم.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و ۶۵۴ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۶۴۸ نفر شامل ۳۹ درصد مثبت بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۳۶۲ نفر از مبتلایان به کرونا در استان که حدود ۵۶ درصد مبتلایان را شامل می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

 

منبع: ایرنا