وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد ارومیه شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد ارومیه شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت دقایقی پیش وارد ارومیه شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دقایقی پیش وارد ارومیه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رضا رحمانی با استقبال محمد مهدی شهریاری استاندار،رضا حسینی معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مسئولان استانی دقایقی پیش وارد آذربایجان غربی شد .

رحمانی در این سفر از پایانه مرزی کیله سردشت که جنوبی‌ترین پایانه مرزی آذربایجان غربی و در مجاورت با مرزهای کشور عراق است بازدید می کند . این پایانه مرزی می‌تواند به عنوان کلید توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و اقلیم کردستان به شمار آید.

بازدید از مرز تمرچین پیرانشهر دیگر برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر خواهد بود. پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و در ۱۲ کیلومتر با شهرستان پیرانشهر قرار دارد و یکی از مرز‌های فعال در حوزه ترازیت کالا در غرب کشور به شمار می‌رود. این پایانه مرزی بعد از کمرگ بازرگان که در شهرستان ماکو قرار دارد به عنوان فعال‌ترین و با اهمیت‌ترین مرز کشور شناخته می‌شود که در جنوب آذربایجان غربی قرار گرفته است.

رحمانی در جریان این سفر، ضمن بازدید از واحدها و طرح‌های صنعتی شهرستان پیرانشهر، در جلسه ای با فعالان اقتصادی این شهرستان در فرمانداری پیرانشهر شرکت می‌کند تا پای صحبت این فعالان اقتصادی بنشیند و از نزدیک در جریان مهمترین مسایل و مشکلات آنها قرار بگیرد.

جلسه با فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان در ارومیه نیز از دیگر برنامه های وزیر صمت در استان خواهد بود.