پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش‌های کریدور غرب کشور

پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش‌های کریدور غرب کشور
معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو به عنوان یکی از مهمترین بخش جاده‌ای کریدور غرب کشور تا مهرماه سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، میرعبدالله حسینی با اشاره به طول ۵۰ کیلومتری این محور مهم، اظهار داشت: این طرح هم اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه عملیات احداث بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو از سال ۱۳۸۵ آغاز شده است، اذعان کرد: این طرح از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۶ تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح در ۲ سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ با پیشرفت فیزیکی آن در ۱۱ سال گذشته از آن برابری می‌کند، افزود: ۶۰ درصد از این کل طرح جاده‌ای به طول ۳۰ کیلومتر تا آبان ۱۳۹۸ به اتمام رسید.

حسینی با بیان اینکه میزان پیشرفت فیزیکی طرح بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو طی سال‌جاری دوچندان شده است، گفت: ۱۰ کیلومتر از ۲۰ کیلومتر باقی مانده در این طرح زیر ترافیک رفته و ۱۰ کیلومتر باقی مانده نیز در حال احداث است و تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

حسینی به هزینه ۴۴۰ میلیارد ریالی این طرح از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: برای اتمام ۴۰ درصد باقی مانده آن نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار تصویب شده که هیچ مشکلی در تامین اعتبار آن وجود ندارد.

وی، ارتقاء جاده‌های اصلی و ترانزیتی را از رویکردهای اصلی راه و شهرسازی عنوان کرد و ادامه داد: کریدور غرب کشور از حوزه استحفاظی مرز بوکان تا مرز بازرگان به طول تقریبی ۵۰۰ کیلومتر در دست احداث است که بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو نیز به عنوان آنتنی مهم از این کریدور جاده‌ای محسوب می‌شود.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این بزرگراه نقش بسزایی در جبران ترافیک سر ریز مرز بازگان که تنها مرز ایران به اروپا می‌باشد، ایفا خواهد کرد.

وی، رونق بخشی به اقتصادی کشور و روان سازی و ایمن سازی راه ترانزیتی داخلی و خارجی را از مهمترین اهداف این طرح دانست.

حسینی همچنین به احداث ۱.۵ کیلومتر پایانی این طرح توسط یک خیر جاده‌ساز اشاره کرد.

 

منبع: ایرنا