400 میلیارد ریال برای فاز سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه هزینه شده است

400 میلیارد ریال برای فاز سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه هزینه شده است
سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از پیشرفت 93 درصدی فاز سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی فاز سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه گفت: برای رسیدن به این مرحله تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرهاد کافی‌مولا افزود: برای اتمام کامل و بهره برداری از این طرح مهم در حوزه تصفیه فاضلاب مرکز آذربایجان غربی، ۲۳۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه مدول سوم این تصفیه خانه ظرفیت تصفیه ۶۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز را دارد، اظهار کرد: پیش بینی می شود عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

سرپرست معاونت بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: با بهره برداری ازاین طرح، ظرفیت تصفیه فاضلاب در ارومیه به ۱۴۰ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش می یابد.

کافی مولا گفت: جمعیت تحت پوشش نیز با ۳۰۰ هزار نفر افزایش به ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب ارومیه در افق ۱۴۲۰ برای تحت پوشش قرار دادن یک میلیون نفر طراحی شده است.

وی اضافه کرد: با اتمام و بهره برداری از سه مدول این تصفیه خانه تا پایان سال جاری، ۱۰۰ درصد جمعیت فعلی شهر ارومیه تحت پوشش شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار خواهند گرفت.