زنگ خطر پیک دوم کرونا در آذربایجان‌غربی به صدا درآمد

زنگ خطر پیک دوم کرونا در آذربایجان‌غربی به صدا درآمد
طی حدود یک هفته گذشته، مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش قابل توجهی داشته و زنگ خطر پیک دوم کرونا در استان به صدا درآمده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی حدود یک هفته گذشته، مبتلایان به بیماری کرونا در استان افزایش قابل توجهی داشته و زنگ خطر پیک دوم کرونا در استان به صدا درآمده است.

جواد آقازاده افزود: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان، تحلیل متخصصان از افزایش شیوع بیماری در استان حکایت دارد و در صورت بی توجهی مردم به رعایت موارد بهداشتی، امکان شیوع دوباره وجود خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با تصمیم ستاد کرونا و همچنین عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی توانسته ایم شیوع را کنترل و آمادگی خود را برای شرایط بحرانی حفظ کنیم.

وی بیان کرد: در خرداد امسال تعداد آزمایش‌های مربوط به کرونا در آذربایجان غربی افزایش یافته تا زمینه جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری فراهم شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی ماه جاری روزانه به طور متوسط ۴۷۱ تست در استان انجام می شود و در برخی روزها این رقم از ۵۰۰ تست نیز فراتر رفته است.