رئیس شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی:

مشارکت مردم رکن اساسی مبارزه با کرونا ویروس است

مشارکت مردم رکن اساسی مبارزه با کرونا ویروس است
رئیس شورای اطلاع رسانی آذربایجان غربی گفت: مشارکت مردم رکن اساسی مبارزه با کرونا ویروس است. هر جا مردم پای کار آمده اند موفقیت حاصل شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در جلسه شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه مسئولیت کمیته اطلاع رسانی کرونا ویروس بر عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی است افزود: آموزش و آگاهسازی عمومی، رصد فضای مجازی، پاسخ دهی به شایعات و شبهات و تولید محتوا بر اساس حقیقت باید جزو اولویت های این کمیته باشد.

وی با بیان اینکه باید مردم را در جریان امور قرار داد افزود: شکست کرونا امروز بیش از هر چیزی نیازمند کاهش تجمعات و در خانه ماندن مردم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به تلاشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای حفظ سلامتی مردم گفت: دولت در این راستا با تعطیل نمودن اماکن تجمعی درصدد حفظ سلامتی است.

مصطفوی با اشاره به محدودیت های اعمال شده در خصوص کرونا ویروس گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا آمادگی پذیرش مسافر نوروزی را نداریم و از مردم نیز تقاضا داریم به منظور سفر و یا خروج از استان به قصد کشورهای همسایه به آذربایجان غربی سفر نکنند.

وی بر استفاده از ظرفیت های رسانه ای استان برای مبارزه با کرونا ویروس تاکید کرد و گفت: علاوه بر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، کمیته رصد فضای مجازی نیز با هماهنگی شورای اطلاع رسانی تشکیل می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه هراس غیر واقع بینانه و عدم آگاهسازی در مسیر قطع زنجیره انتقال کرونا خلل ایجاد می کند، از متولیان امر خواست تا با اطلاع رسانی درست بستر تقویت اعتماد عمومی را فراهم سازند.