برگزاری آیین گرامیداشت روز مهندس در ارومیه

برگزاری آیین گرامیداشت روز مهندس در ارومیه
دادن اولویت به منافع عام جامعه در مقابل خواص از عمده مواردی است که در حوزه نظام مهندسی بایستی مد نظر قرار گیرد.

پیمان آرامون در آیین گرامیداشت روز مهندس که با حضور جمعی از مدیران اجرایی استان و شهرستان ارومیه به همراه اعضای نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد به برنامه های معاونت عمرانی استانداری در حوزه توسعه عمرانی استان اشاره و گفت: رشد شاخصه های توسعه ای استان و مهندسی ارزش درپروژه ها با محور مدیریت زمان و استفاده از ظرفیت های جامعه نظام مهئدسی در کیفی سازی پروژه ها از جمله محوریترین برنامه های است که در قالب برنامه های کوتاه ، میان و بلند مدت تهیه شده و در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، وی استفاده از ظرفیت های گردشگری و تجاری استان و توجه به نیازهای انسانی با اجرای طرح شهری با شاخص های انسان محور را ازدیگر برنامه های استان نامبرد و افزود: در حوزه عمران و مدیریت شهری به منظور افزایش رفاه و آسایش شهروندان با اصلاحاتی درطراحی های ومبلمان شهری ، بویژه درشهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت استان سعی داریم شهرها از حالت خودرومحور به سمت انسان محور و دوستدار طبیعت تغییر یابند.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی تقویت توان اجرایی شهرداری های استان با ایجاد منابع درآمدی پایدار و احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرها را از جمله برنامه دیگرحوزه عمرانی دراستان اعلام کرد و خاطرنشان ساخت : امسال به منظور اجرایی شدن این طرح وافزایش تعاملات اجتماعی و کاهش معضلات در محلات هدف بیش از 480 میلیارد ریال پروژه تعریف شده است که توسط دستگاههای ذی ربط و شهرداری های اجرایی می شوند.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : در احداث این پروژه ها از توان مهندسان و تجهیزات بومی شده که نشان از بلوغ فکری در جامعه مهندسان  در حمایت تولید داخلی است ، استفاده شده است .

آرامون ادامه داد: دادن اولویت به منافع عام جامعه در مقابل خواص از عمده مواردی است که در حوزه نظام مهندسی بایستی مد نظر قرار گیرد.

درابتدای این مراسم پیام آقای شهریاری استاندار آذربایجان غربی به مناسبت گرامیداشت روز مهندس قرائت شد.

ایشان در این پیام از مهندسان بعنوان سرمایه های تخصصی کشوریاد کرد و بر نقش آنان درعرصه های علمی جامعه و ایجاد توانمندی های عمرانی دررسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار تاکید کرد.

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اهدای لوح سپاس به جمعی پیشکسوتان و نخبگان جامعه مهندسی استان از دیگربرنامه های گرامیداشت روز مهندس بود.